StoryEditorWojna

Ukrainian fArmy – Ty też możesz ukraść czołg Rosjanom

29.04.2022., 13:04h
W sieci pojawiła się gra wideo Ukrainian fArmy, której nadrzędnym celem jest… ukradzenie Rosjanom jak największej ilości czołgów za pomocą ukraińskich ciągników. Gra jest w modelu „zapłać ile chcesz”, a wszystkie środki z jej sprzedaży trafią na pomoc potrzebujących Ukraińców.

Ukraina. Gra na podstawie faktycznych wydarzeń

Chyba każdy z nas widział lub słyszał  o bohaterskich obrońcach Ukrainy i tych w mundurach i tych w ciągnikach rolniczych. Właśnie o tych drugich, którzy za pomocą traktorów podkradają sprzęt wojskom rosyjskim powstała gra wideo Ukrainian fArmy. Gra bazuje na porywaniu czołgów oraz wozów bojowych na czas. Elementem utrudniającym rozgrywkę są naloty bombowe, które należy omijać.

Twórcy pokazują prawdę taka, jaka ona jest – nie ma tu żadnych niedopowiedzeń, kto jest agresorem, a kto broniącym się. W grze holujemy pojazdy oznaczone literą „Z”, tak jak to ma miejsce w prawdziwym życiu.

Ministerstwo Obrony Ukrainy zachęca do gry

Produkt, który jest dostępny na PC, jako darmowa gra, ale także z możliwością wpłaty na cele pomocowe dla Ukrainy, znalazł aprobatę pośród rządzących. W kanałach społecznościowych Ministerstwo Obrony Ukrainy zachęca do sięgnięcia po ten tytuł i wpłat datków.

Gra ma także inny cel – podwyższa morale dzielnie broniących się Ukraińców, a obniża morela Rosjan, którzy nie dość, ze w prawdziwym świecie tracą czołgi i sprzęt kradziony za pomocą ciągników, to jeszcze w prześmiewczy sposób pokazują to w grze wideo.

Michał Czubak
Fot. Ministerstwo Obrony Ukrainy

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 20:54