NIK zbada wysokie ceny nawozow i import zboz z UkrainyPawel Mikos
StoryEditorCeny rolnicze

Ceny nawozów mogą spadać. Ale rolnicy mają problem, by go zamówić w KGS

11.01.2023., 13:01h
Analitycy wskazują, że wkrótce ceny nawozów mogą spadać. Jednak już teraz rolnicy alarmują nas, że nie mogą się dodzwonić do punktów sprzedaży nawozów Krajowej Grupy Spożywczej i złożyć zamówienia na nawozy. Zapytaliśmy więc spółkę, kiedy i w jaki sposób ten problem zostanie rozwiązany.

Nawozy z KGS: rolnicy nie mogą dodzwonić się do punktów sprzedaży

Coraz większymi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią początek sezonu aplikacyjnego nawozów. Rolnicy, którzy nie zakupili nawozów w poprzednim roku, przed podwyżką podatku VAT, mieli nadzieję, że będą mogli je nabyć w korzystnych cenach w Punktach Sprzedaży Detalicznej Krajowej Grupy Spożywczej. Ten państwowy holding jest od połowy 2022 roku oficjalnym dystrybutorem Grupy Azoty i Anwilu. 

Niestety, okazuje, że kupno nawozów w KGS to nie lada wyczyn. Od kilku dni do redakcji Tygodnika Poradnika Rolniczego zgłaszają się gospodarze, którzy twierdzą, że są bardzo duże problemy z dodzwonieniem się do punktów dystrybucyjnych nawozów KGS i ze złożeniem zamówienia.

– Dzwonię już od tygodnia do każdego z trzech punktów w woj. kujawsko-pomorskim i ani razu nikt nigdzie nie odebrał telefonu. A chciałem zamówić nawozy, i to nie jakąś mniejszą ilość, tylko ilości całosamochodowe. Wpadliśmy na pomysł z sąsiadami, że wspólnie kupimy 24 tony. No i teraz zostaliśmy na lodzie. Nie będzie chyba wyjścia, tylko trzeba będzie jechać osobiście do któregoś z punktów w naszym województwie. Tylko,...

Pozostało 80% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 07:20