Przewiduje się, że w sierpniu będzie obserwowany wyższy poziom stabilności ceny mleka.
StoryEditorAnalizy rynkowe

Mleczarnie w Anglii zapowiadają podwyżki cen mleka w skupie

06.08.2023., 16:00h
Jarosław MalczewskiJarosław Malczewski
Mleczarnie w będącej poza Unią Europejską Wielkiej Brytanii dają swoim dostawcom podstawy do optymistycznego myślenia o przyszłości. Kilka tamtejszych spółdzielni mleczarskich zadeklarowało ostatnio zamiar utrzymania lub podwyższenia cen mleka. Rzuca to nowe światło na sytuację bieżącą, bo są powody do twierdzenia, że trend obniżek cen, który dominował w branży mleczarskiej w Wielkiej Brytanii przez ostatnie pół roku, może się zakończyć.

Spadek cen mleka na Zachodzie w końcu wyhamował?

Arla zadeklarowała, że w lipcu utrzyma swoje ceny zarówno na mleko konwencjonalne, jak i ekologiczne. Podobnie Freshways, First Milk i Wyke Farms również postanowiły utrzymać swoje ceny na niezmienionym poziomie w sierpniu. Producenci związani z Barber i Saputo odnotowali nieznaczne wzrosty cen.

Według Paula Savage’a, dyrektora ds. rolnictwa w Arla UK, ożywienie na rynkach towarowych po okresie pesymizmu jest już coraz bardziej widoczne. Jako spółdzielnia należąca do rolników, jej głównym celem jest zwiększenie wartości mleka dostarczanego przez rolników. Wedle kierownictwa tej mleczarni, przyczynia się to również do dalszego wzmacniania obecnych relacji z klientami, szczególnie w świetle stabilizujących się perspektyw.

Na rynkach mleczarskich powoli zachodzi proces stabilizacji

Zdaniem Roberta Craiga wiceprezesa First Milk i dyrektora ds. relacji z rolnikami, można zaobserwować, że choć w szeroko pojętej gospodarce panuje pewien poziom niepewności, to na rynkach mleczarskich zdaje się zachodzić proces stabilizacji. Nie oznacza to oczywiście, że sytuacja na całym rynku brytyjskim się pop...

Pozostało 80% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 17:00