StoryEditorwiadomości z branży

Corteva Agriscience dzieli się wiedzą ze szkołami rolniczymi

26.10.2022., 12:10h
To już trzecia edycja edukacyjnej akcji do szkół rolniczych prowadzonej przez Corteva Agriscience pod hasłem "Dzielimy się wiedzą".

W tym roku dołączyły do niej kolejne szkoły. Obecnie z materiałów edukacyjnych firmy korzystają przyszli rolnicy z 31 placówek w Polsce. Od 2019 roku Corteva przekazała szkołom blisko 400 wielkoformatowych merytorycznych tablic dydaktycznych.

Kampania "Dzielimy się wiedzą" dla lepszej praktyki rolniczej młodych

Celem kampanii "Dzielimy się wiedzą" jest przybliżenie uczniom szkół rolniczych w Polsce praktycznych informacji na temat prowadzenia upraw rolniczych i ogrodniczych. Wiadomości te prezentowane są w nowoczesny sposób w postaci infografik i specjalistycznych zdjęć. Tematyka tablic obejmuje choroby i szkodniki głównych upraw rolniczych (zboża, rzepak, kukurydza), sadowniczych oraz warzywniczych. Corteva opracowała także plansze edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa stosowania środków ochrony roślin, ich form użytkowych, sposobów działania i zasad mieszania. W pakiecie dydaktycznym znajdują się też tablice na temat bezpieczeństwa żywności i dopuszczalnych poziomów pozostałości substancji czynnych. Zestaw tablic zawiera też materiały dla przyszłych hodowców bydła, w tym wiadomości o tym, jak powstają odmiany hybrydowe kukurydzy oraz czym jest idealna kiszonka.

Angażujemy się w działania na rzecz rozwoju rolnictwa i polskiej wsi, ponieważ zależy nam na podnoszeniu kompetencji przyszłych rolników. To oni będą prowadzić gospodarstwa rolne, produkować żywność i odpowiadać za bezpieczeństwo żywnościowe dla nas i przyszłych pokoleń. Dlatego podejmujemy te ważne tematy zrównoważonego rolnictwa w naszej kampanii. Chcemy wspierać w ten sposób inicjatywy z zakresu szeroko rozumianej odpowiedzialności rolnictwa – mówi Justyna Bernat, Marketing Communications Consultant w Corteva Agriscience w Polsce.

Corteva współpracuje głównie z resortowymi szkołami

Pod nadzorem ministerstwa rolnictwa znajduje się obecnie 61 szkól rolniczych w Polsce, w których uczy się ponad 20 000 osób. Tablice edukacyjne od Corteva są zgodne z obowiązującą podstawą programową resortu w zakresie nowoczesnej produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz dobrymi praktyki rolniczymi. Corteva współpracuje głównie z resortowymi szkołami, ale spółka jest także otwarta na współpracę z innymi placówkami.

Serdecznie dziękujemy za przekazanie i montaż tablic edukacyjnych w ramach akcji "Dzielimy się wiedzą" dla niepublicznej branżowej szkoły I stopnia w Kozienicach. Jesteśmy zachwyceni i liczymy, że tablice edukacyjne przysłużą się naszym uczniom w owocnym zdobywaniu wiedzy – powiedziała Agnieszka Pachocka, specjalista ds. kształcenia z Centrum Kształcenia Zawodowego w Kozienicach.

Jakie szkoły rolnicze biorą udział w programie?

Szkoły rolnicze biorące udział w kampanii "Dzielimy się wiedzą" to: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (ZSCKR) im. Władysława S. Reymonta w Dobryszycach, ZSCKR w Potoczku, ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, ZSCKR im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie, Zespół Szkół Rolniczych im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej, Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Grudziądzu, ZSCKR im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Franciszka Stefczyka w Czernichowie, ZSCKR im. gen Franciszka Kamińskiego w Karolewie, ZSCKR w Dobrocinie, ZSCKR im. Adolfa Dygasińskiego w Sichowie Dużym, ZSCKR im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu-Mokoszynie, ZSCKR w Żarnowcu, ZSCKR im. Stanisława Staszica w Sejnach, ZSCKR im. prof. Władysława Szafera w Głubczycach, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie, ZSCKR im. Wincentego Witosa w Bujnach, ZSCKR im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie, Zespół Szkół Rolniczych im. T. Kościuszki w Namysłowie, ZSCKR im. ks. dr. Jana Dzierżona w Bogdańczowicach, Zespół Szkół im. S. Mikołajczyka w Opatówku, ZSCKR im. Michała Drzymały w Brzostowie i ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

Uczniowie szkół rolniczych mają podręczniki i dostęp do multimediów, ale tablice edukacyjne w dużym formacie są wyjątkową pomocą dydaktyczną. Tylko zdjęcia wysokiej jakości chorób i szkodników pozwalają dostrzec szczegóły i często subtelne różnice

  • Uczniowie szkół rolniczych mają podręczniki i dostęp do multimediów, ale tablice edukacyjne w dużym formacie są wyjątkową pomocą dydaktyczną. Tylko zdjęcia wysokiej jakości chorób i szkodników pozwalają dostrzec szczegóły i często subtelne różnice

Marek Kalinowski

Za informacją Corteva Agriscience

fot. Corteva

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 42/2022 na str. 22. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 14:09