StoryEditorWiadomości z branży

Dni Pola 2018: Dobra chemia w dobrych odmianach

13.08.2018., 18:08h
Spotkanie na Dniach Pola zorganizowanych w Sobiejuchach przez INNVIGO i firmę Danko Hodowla Roślin było dla rolników okazją do sprawdzenia w praktyce rekomendowanych rozwiązań oraz do zapoznania się z wieloma nowymi preparatami, które INNVIGO wprowadza w tym sezonie na rynek.

Dni Pola okazją na poznanie nowych produktów

Warto przypomnieć, że firma INNVIGO w ubiegłym roku zadebiutowała jako organizator tego typu imprez, wydarzenie przyciągnęło wielu rolników zainteresowanych ofertą polskiego producenta środków ochrony roślin. Dni Pola to okazja, żeby poznać nowe preparaty, dowiedzieć się więcej o ich działaniu, a także w praktyce zaobserwować, jak sprawdzają się rekomendowane rozwiązania.

Dotknąć, zobaczyć, sprawdzić

INNVIGO jest firmą, która od samego początku stawia na serwis, na jakość produktów, ale również zaplecza i obsługi związanej ze sprzedażą i z całym procesem wprowadzania preparatów na rynek. Dni Pola to jeden z takich elementów – mówi Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO, otwierając konferencję prasową podczas spotkania w Sobiejuchach. – Stawiamy na jakość, stawiamy na chemię, w tym także na chemię między ludźmi, bo emocje i relacje są w biznesie bardzo istotne. Chodzi o to, żeby ludzie komunikowali się, rozmawiali bezpośrednio, wymieniali doświadczenia. Taka idea przyświeca Dniom Pola: żeby dotknąć, zobaczyć, sprawdzić, jak produkty, które są dobrze skomponowane, sprawdzają się w korzystnych czy mniej korzystnych warunkach polowych.



  • O rekomendacjach w ochronie, nowościach i promocyjnych pakietach na  jesień mówił Marcin Bystroński, menedżer ds. upraw rolniczych INNVIGO

Preparaty, które były prezentowane na Dniach Pola w Sobiejuchach, to między innymi: regulatory – Regullo 500 EC, Mepik 300 SL, Korekt 510 SL; herbicydy do jesiennej ochrony zbóż – Cevino 500 SC, Adiunkt 500 SC, Arubis 50 SG; herbicydy do rzepaku ozimego – Metax 500 SC, Efector 360 CS, Baristo 500 SC, Zorro 300 SL, Major 300 SL; fungicydy – Atropos 500 EC, Makler 250 SE, Harcer 425 EC oraz Kier 450 SC.

Harcer i Kier to unikalne fungicydy kilkuskładnikowe, stanowiące nowość w portfolio INNVIGO.
Weszliśmy w nową erę preparatów wieloskładnikowych. To segment produktów innowacyjnych pod względem kompozycji i efektów, które te produkty dają – mówił Krzysztof Golec.

Kompletne technologie ochrony

Wśród środków ostatnio zarejestrowanych przez INNVIGO znalazł się ponadto herbicyd do stosowania w burakach cukrowych Solider oraz herbicyd przeznaczony do kukurydzy Henik Extra 040 OD. Do oferty dołączyła także zaprawa Madron 50  FS – skuteczny produkt do zwalczania chorób, przede wszystkim z rodzaju fusarium, w materiale siewnym zbóż.

Obecnie w ofercie INNVIGO znajduje się prawie czterdzieści preparatów, a portfolio produktowe wciąż się powiększa. Liczba ta jest imponująca – szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że chodzi o producenta, który istnieje na polskim rynku zaledwie trzy i pół roku, a rozpoczynając działalność oferował sześć preparatów.

Utrzymujemy dynamikę rejestracji substancji czynnych i produktów. Teraz stawiamy na preparaty wieloskładnikowe i budowanie pełnych technologii ochrony – podkreśla Marcin Bystroński, Menedżer ds. upraw rolniczych, który w grudniu 2017 r. dołączył do zespołu INNVIGO.

Marcin Bystroński wspomniał o planowanych na przyszły rok rejestracjach w uprawie kukurydzy. Oprócz rimsulfuronu i nikosulfuronu, które stanowią podstawę ochrony herbicydowej dla tej uprawy, w ofercie firmy znajdą się wieloskładnikowe preparaty doglebowe oraz wieloskładnikowe preparaty nalistne do stosowania powschodowego. Kolejny obszar działań firmy stanowią starania rozszerzenia rejestracji wprowadzonych już na rynek produktów – m.in. regulatora Mepik 300 SL i insektycydu Los Ovados 200 SE.

Jesienne promocje

Nowością firmy będą wprowadzone do dystrybucji specjalne zestawy herbicydowe, które łączą wysoką skuteczność i korzystną cenę, zgodnie z dewizą, że „Dobre rozwiązania nie muszą być drogie”. Firma przygotowuje też jesienne promocje produktów do ochrony rzepaku, herbicydów zbożowych i zapraw nasiennych.

Mając wyjątkowo szeroką ofertę herbicydów do stosowania w rzepaku, przygotowaliśmy cztery pakiety do zabiegów przedwschodowych, powschodowych oraz sekwencyjnych – zapowiedział Marcin Bystroński. – Każde pole jest inne, każde ma inne potrzeby, jeśli chodzi o dobór substancji aktywnych. Jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby nawet na najtrudniejszych polach. Oczywiście poza tym, że takie rozwiązania są skuteczne, muszą być ekonomiczne – i to gwarantujemy w pakietach herbicydowych Zorro i Spółka, dostępnych na rynku latem 2018 roku.

Z punktu widzenia rolników bardzo interesujące były doświadczenia wdrożeniowe i demonstracyjne, gdzie prezentowane były w praktyce rekomendowane przez INNVIGO rozwiązania i technologie ochrony roślin. W Sobiejuchach nie mogło zabraknąć oczywiście kompletnej oferty odmianowej firmy Danko Hodowla Roślin. Paleta doskonałych odmian zbóż (na tę jesień w ofercie jest 56 odmian ozimych, w tym wiele nowości), ale tale także traw, soi, grochu i wyki jest długa. Firma każdego roku zakłada na ok. 200 ha 320 tysięcy poletek hodowlanych.



  • Nowościami firmy Danko Hodowla Roślin na tegoroczną jesień są odmiany pszenicy ozimej Bosporus (przydatna do opóźnionych siewów) , Comador (z rewelacyjną jakością ziarna E/A) i Sikorka (rewelacyjna plenność) oraz odmiana pszenżyta ozimego Belcanto (plenna, odporna, wybitnie mrozoodporna)

Genetyka i cechy odmian są niezwykle ważne. W praktyce rolniczej bardzo liczy się także jakość materiału siewnego. Połączenie dobrych cech genetycznych z doskonałą jakością kwalifikatu – to kierunek podnoszenia efektywności nowoczesnych technologii uprawy zbóż, kierunek realizowany w Danko i promowany na Dniach Pola w Sobiejuchach. Program nasienny firmy pod nazwą „Kwalifikat Plus Vigor” kryje materiał siewny o podwyższonych parametrach jakościowych (kiełkowanie minimum 90%), zaprawiony i z naniesionym nawozem donasiennym „DANKO VIGOR”.

Marek Kalinowski
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
11. grudzień 2024 00:42