StoryEditorKukurydza

"Dni Pola z Farmsaat" mimo ulewy, cieszyły się dużym zainteresowaniem

06.10.2020., 11:10h
Branżowych imprez w tym roku było jak na lekarstwo. Dlatego pomimo bardzo kiepskiej pogody rolnicy licznie przybyli na „Dni Pola z Farmsaat” w gospodarstwie Diany i Marcina Grzegrzułków, będących dostawcami mleka do OSM Garwolin.
Przedstawiciele Farmsaat, firmy posiadającej 30-letnie doświadczenie w hodowli odmian kukurydzybez GMO, zaprezentowali i omówili na poletkach doświadczalnych 10 odmian kukurydzy.

Deszcz pokrzyżował plany

Deszcz uniemożliwił przeprowadzenie zaplanowanego pokazu zbioru kukurydzy na kiszonkę powiązanego z pomiarem plonu zielonej masy konkretnych odmian. Niemniej i tak było co oglądać a wartość zaprezentowanych doświadczeń jest unikalna, bo prowadzona w uprawie łanowej a nie na mikropoletkach. Każda odmiana została wysiana na areale ok. 0,5 hektara i przesiana odmianą wzorcową, którą na tym terenie jest wysoko plonująca odmiana Farmfire.

Z zaprezentowanych odmian Dariusz Socha z firmy Farmsaat szczególnie wyróżnił takie jak: Farmfire, Farmoritz i Farmmirage, argumentując, że są to odmiany najodpowiedniejsze do uprawy w rejonie Polski Centralnej. Warto dodać, że w rejonie Polski Centralnej firma Farmsaat założyła w tym roku aż 60 poletek demonstracyjnych.

Farmoritz dobry na kiszonkę

Farmoritz o FAO 260 przy uprawie na kiszonkę i 240 przy uprawie na ziarno to średnio wczesny pojedynczy mieszaniec polecany na ziarno, kiszonkę, jak i biogaz. Dobrz...
Pozostało 70% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. marzec 2024 19:30