StoryEditorwiadomości z branży

Inteligentne rolnictwo według Bosch i BASF

28.07.2021., 12:07h
Firmy Bosch i BASF Digital Farming uzyskały oficjalną zgodę od organów kontroli fuzji i tworzą spółkę joint 50/50, w celu wprowadzenia na światowy rynek technologii inteligentnego rolnictwa oferowanych z jednego źródła. Spółka została zarejestrowana jako Bosch BASF Smart Farming (BBSF) GmbH.
Na dyrektorów zarządzających zlokalizowanej w Kolonii firmy BBSF powołani zostali: Silvia Cifre Wibrow z BASF i Florian Gwosdz z Bosch, którzy wspólnie będą kierować nowym przedsięwzięciem. Spółka będzie dystrybuować rozwiązania Smart Spraying, opracowywane i testowane przez Bosch i BASF, na pierwszych rynkach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Europie.

Nowe rozwiązania technologiczne pomagają efektywniej zwalczać chwasty

Rozwiązanie Smart Spraying oferuje automatyczną identyfikację i zwalczanie chwastów przedwschodowo i powschodowo przez całą dobę, czego przykładem jest nocne zdjęcie takiego zabiegu. Połączenie zaawansowanej technologii czujników kamerowych i oprogramowania firmy Bosch z inteligencją agronomiczną xarvio umożliwia systemowi Smart Spraying błyskawiczne i precyzyjne wykrywanie chwastów w rzędach upraw i punktowe stosowanie herbicydów tylko tam, gdzie jest to konieczne.
 
Unikalna konfiguracja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie herbicydów, a testy wykazały, że możliwe jest uzyskanie oszczędności rzędu 70%. Możliwe są również większe oszczędności, przy czym zmienność zależy od panujących warunków i zagęszczenia chwastów na poszczególnych polach.
 
Dla większości rolników to ciekawostka i rozwiązanie przeszłości. Potencjalne oszczędności są oczywiście kuszące i wpisują się w Zielony Ład zakładający zredukowanie użycia środków ochrony roślin o połowę.

Smart Spraying monitoruje uprawy i wykonuje oprysk w oparciu o inteligencję agronomiczną

Pierwsze testy rozwiązania Smart Spraying są pomyślne i spółka planuje ich wdrożenie w pierwszych lokalizacjach do końca tego roku.
 
– Poprzez uzyskanie zgody na fuzję, osiągnęliśmy kolejny ważny krok milowy w rozwoju naszego przedsięwzięcia. Wspólnie utworzyliśmy nową spółkę, zbudowaliśmy nowy zespół i z powodzeniem przetestowaliśmy nasze produkty w różnych warunkach klimatycznych i u różnych producentów – mówi Florian Gwosdz, dyrektor współzarządzający Bosch BASF Smart Farming.

– Nasze rozwiązanie Smart Spraying Solution, uzyskuje pozytywne wyniki w testach, co wyraźnie pokazuje, że połączenie naszego sprzętu, oprogramowania i zaawansowanej logiki agronomicznej przynosi efekty.
 
– Dzięki Smart Spraying wprowadzamy na rynek nowe rozwiązania cyfrowe i nowe podejście do walki z chwastami – model optymalizacji objętości, który zwiększa rentowność gospodarstwa poprzez bardziej precyzyjne i wydajne stosowanie herbicydów – powiedziała Silvia Cifre Wibrow, dyrektor współzarządzający Bosch – BASF Smart Farming.

– Smart Spraying monitoruje uprawy i wykonuje oprysk w oparciu o inteligencję agronomiczną, co jest korzystne finansowo nie tylko dla rolników, ale także dla środowiska, zrównoważonego rozwoju i bioróżnorodności.

Inteligencja Smart Spraying zapewnia precyzyjną identyfikację chwastów, a opryskiwanie można wykonywać precyzyjnie nocą, kiedy często panują mniej wietrzne warunki

  • Inteligencja Smart Spraying zapewnia precyzyjną identyfikację chwastów, a opryskiwanie można wykonywać precyzyjnie nocą, kiedy często panują mniej wietrzne warunki

Marek Kalinowski za informacją BASF
Zdjęcie: Bosch BASF Smart Farming


Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. grudzień 2023 16:24