StoryEditorKukurydza

Kolekcja odmian kukurydzy w Wilkowicach: 1,6 ha, 120 odmian i 18 firm

10.10.2022., 21:10h
W Wilkowicach na polach Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare sp. z o.o., 22 kwietnia 2022 r. na powierzchni 1,6 ha wysiano 120 odmian kukurydzy 18 firm hodowlano-nasiennych i dystrybucyjnych. Wszystkie można było oglądać 6 września br. podczas tegorocznego spotkania organizowanego w ramach Krajowych Dni Kukurydzy.

Trudno byłoby w jednym artykule opisać i porównać wszystkie zaprezentowane odmiany. Przedstawiciele firm mieli w trakcie prezentacji kolekcji odmian czas na przedstawienie esencji najważniejszych informacji i cech mieszańców wyróżniających je na tle pozostałych. Przedstawiono jednocześnie trendy w hodowli kukurydzy, a także kilka ciekawych serwisów posprzedażowych dla lojalnych klientów.

Kukurydza budzi zaufanie u polskich rolników 

Konferencję towarzyszącą Krajowym Dniom Kukurydzy i prezentację kolekcji mieszańców w Wilkowicach poprzedziło krótkie wystąpienie mgr Anny Kołakowskiej, koordynatora programu promocji kukurydzy. Przedstawiła uczestnikom cele programu realizowanego przez Polski Związek Producentów Kukurydzy i Francuską Federację Produkcji Nasion Kukurydzy i Sorga (FNPSMS). Głównymi z nich są: promocja uprawy kukurydzy i sorga w kierunku zapewnienia samowystarczalności Unii Europejskiej w produkcji zbożowej i zredukowanie deficytu handlowego, a także promocja postępu hodowlanego i wysokiej jakości nasion kukurydzy i sorga produkowanych w Unii Europejskiej oraz promocja różnorodnego wykorzystania ziarna kukurydzy i sorga.

W tyc...

Pozostało 89% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 10:35