StoryEditornawożenie

Nawóz z siarką MacroSpeed POWER NPH wśród nowości od Caldena

01.12.2020., 12:12h
Firma wprowadza na rynek kolejny produkt pod szyldem marki MacroSpeed. To nawóz mineralny MacroSpeed POWER NPK (SO3) 12-15-21 (20). Wyróżnia go bardzo dobra rozpuszczalność w wodzie, uniwersalne zastosowanie i wysoka koncentracja zbilansowanych składników pokarmowych – azotu, fosforu, potasu i siarki.

Nowy nawóz granulowany

MacroSpeed POWER NPK z siarką to nawóz granulowany charakteryzujący się doskonałymi parametrami fizycznymi, co zapewnia daleki zasięg rozrzutu granul (do 32 metrów). Poprzez sprawne uwalnianie się składników nawóz pobudza rośliny do intensywnego wzrostu, regenerując je po zimie, stymulując wzrost systemu korzeniowego, co zapewnia efektywne pobieranie składników i wykorzystanie wody z gleby. Skoncentrowanie kilku składników w jednym nawozie ogranicza ilość przejazdów po polu, ugniatanie gleby i zmniejsza koszty nawożenia.
 
Duża zawartość potasu oraz siarki w łatwo przyswajalnej formie siarczanowej (20% SO3) zwiększa efektywność wykorzystania azotu. Kolejną ważną cechą jest zawartość fosforu szybko dostępnego dla roślin, bo aż w ponad 97% rozpuszczalnego w wodzie. Z kolei azot w formie amonowej nie ulega wymywaniu z gleby i doskonale działa w niskich temperaturach. MacroSpeed POWER to uniwersalny nawóz do stosowania nie tylko przedsiewnego, ale również pogłównego w takich uprawach jak: zboża, rzepak, kukurydza, ziemniak, użytki zielone.

Nawóz ma być hitem producenta na nadchodzący sezon

Uniwersalność nawozu wynika z zawartości składników pokarmowych w formach łatwo przyswajalnych i tym samym szybko działających. Nawóz ma być hitem producenta na nadchodzący sezon. Wiedzę o zaletach produktu można zgłębić na stronie www.caldena.com i www.ampol-merol.pl. Skuteczność produktu potwierdzono na polach demonstracyjnych Demo Farma – www.demo-farma.pl, a także na plantacjach doświadczalnych Caldena, które prowadzone są na Żuławach.
 
Jak informuje firma Caldena – produkty wprowadzane na rynek są testowane i analizowane pod względem efektywności na różnych typach gleb, gatunkach roślin i w różnych warunkach klimatycznych.
 

Marek Kalinowski za informacją Caldena
Zdjęcie: Pixabay
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 18:53