Chemirol
StoryEditorUprawa

Bakto ProFOS z wyróżnieniem na targach TSW 2024

18.02.2024., 10:00h
Podczas tegorocznych Targów Sadownictwa i Warzywnictwa 2024, firma PUH „Chemirol” sp. z o.o. została uhonorowana w konkursie imienia Prof. Szczepana Aleksandra Pieniążka. Za najbardziej innowacyjny i wnoszący istotny wkład w rozwój polskiego ogrodnictwa wyróżnienie Kapituły Konkursu otrzymał produkt Bakto ProFOS.

Jak działa Bakto ProFOS?

Bakto ProFOS to produkt mikrobiologiczny, który stymuluje uwalnianie fosforanów w glebie. Mikroorganizmy obecne w Bakto ProFOS, dzięki wytwarzanym metabolitom, przekształcają fosfor zapasowy (niedostępny dla roślin) do przyswajalnej formy H2PO4. Dzięki temu w naturalny sposób stymulują aktywność biologiczną gleby i wspomagają prawidłowy rozwój roślin.

Bakto ProFOS uruchamia niedostępne wcześniej zasoby fosforu w glebie i wzmacnia aktywność biologiczną gleby, poprawia odżywianie roślin fosforem, a co za tym idzie – efektywnie wspiera prawidłowy rozwój roślin przez cały okres wegetacji.

Czy Bakto ProFOS nadaje się do stosowania w rolnictwie ekologicznym?

Produkt może być stosowany w rolnictwie ekologicznym i jest w pełni kompatybilny z innymi produktami zawierającymi bakterie z rodzaju Bacillus, kwasami humusowymi, nawozami nalistnymi oraz azotowymi, a także ze środkami ochrony roślin. Produkt ten pozwala zmniejszyć zużycie mineralnych nawozów fosforowych oraz wapniowych, co wpływa na optymalizację kosztów nawożenia.

– Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni, że nasz produkt Bakto ProFOS zdobył wyróżnienie w Konkursie imienia profesora Szczepana Aleksandra Pieniążka. Produkty mikrobiologiczne w ofercie Chemirolu są stale rozwijane, a bogate portfolio w tym zakresie pozwala dbać o gleby i efektywnie gospodarować potencjałem, jakim dysponuje każde gospodarstwo rolne czy sadownicze. W tym kontekście obok Bakto ProFOS wyróżniają się takie produkty, jak BaktoKompleks, Bakto G-STOP czy BlueN – powiedział Paweł Kossakowski, dyrektor Działu Biokontroli.

image
Burak cukrowy

Rekord w plonie buraka cukrowego w Polsce pobity! Ponad 137 ton z ha!

Marek Kalinowski

Za informacją Chemirol

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. kwiecień 2024 14:58