Dni Pola Innvigo w Urbanowicach 2024Maciej Siwiński
StoryEditorDni Pola

Dni Pola Innvigo 2024: 100% skuteczności w zwalczaniu miotły zbożowej

27.06.2024., 13:30h
20 czerwca br. w Urbanowicach odbyły się Dni Pola firmy Innvigo. Organizatorzy wydarzenia zaprezentowali uprawy kukurydzy, słonecznika i zbóż, na których w minionych miesiącach testowane były najnowsze rozwiązania herbicydowe i fungicydowe.

Innvigo – polska firma o zagranicznym zasięgu

Firma Innvigo zajmująca się produkcją środków ochrony roślin jest obecna na polskim rynku od 10 lat. Przez dekadę jej pracownicy dążyli do otworzenia licznych kanałów dystrybucji dla produkowanych środków. Dziś mogą powiedzieć, że Innvigo to spółka o międzynarodowym zasięgu, z której doświadczeń korzystają rolnicy nie tylko z Europy, ale również innych kontynentów.

– Mimo że jesteśmy polskim producentem, sprzedajemy nasze produkty do ponad 20 krajów w Europie, ale również do państw położonych na innych kontynentach. Aktualnie dystrybucja bardzo dobrze się rozwija, a my pracujemy nad uzyskaniem rejestracji kolejnych środków w nowych państwach i to nie tylko europejskich. Obecnie planujemy podpisanie umów z państwami Afryki Południowej – mówił Marcin Kanownik dyrektor regionu Europa Centralna i Południowa Innvigo.

Jak wyjaśnił Kanownik, na Dniach Pola w Urbanowicach obecni byli goście nie tylko z Polski. Wśród zwiedzających poletka spacerowali Czesi, Słowacy i Rumunii. W planach była również wizyta gości z państw bałkańskich. Odwiedziny przedstawicieli branży chemicznej z innych państw są bardzo ważne dla pracowników firmy Innvigo. W trakcie wizyt goście podpatrują nowe technologie, które sprawdzają się w ochronie polskich upraw i starają się je adoptować do swojego rolnictwa, nieco przy tym modyfikując skład w takich sposób, by był skuteczny w innych warunkach klimatycznych.

Ochrona herbicydowa w 3 systemach – słonecznik

W Urabnowicach testowano ochronę herbicydową uprawy słonecznika w 3 systemach. Do wykonania zabiegów zostały wykorzystane najnowsze środki ochrony roślin od Innvigo, których rejestracja jest dopiero w planach.

– Na poletkach doświadczalnych, na których rośnie słonecznik, testowaliśmy ochronę herbicydową w trzech systemach: ochronę odmian konwencjonalnych, ochronę odmian odpornych na tribenuron metylu oraz ochronę odmian w systemie klip-fit odpornych na imazamoks – mówił Jacek Kozłowski specjalista ds. badań i rozwoju w firmie Innvigo.

Cezaro 574SC do zwalczania miotły zbożowej

W uprawie zbóż zostały zastosowane 2 herbicydy: Cezaro 574SC i Trivino, dzięki którym została osiągnięta niemalże stuprocentowa ochrona zbóż.

Cezaro 574SC to herbicyd, który został wykorzystany do zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych w uprawach zbóż.

– Cezaro 574SC to kompleksowy herbicyd do zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych. Dzięki niemu osiągnęliśmy prawie 100-procentową skuteczność, jeżeli chodzi o zwalczanie miotły zbożowej. To bardzo skuteczne i kompleksowe rozwiązanie, jeśli chodzi o ochronę zbóż jesienią. Drugim herbicydem do zastosowań jesiennych jest Trivino nastawiony na zwalczanie trudnych chwastów jednoliściennych, w tym miotły zbożowej – wyjaśnił Marcin Bystroński menedżer ds. marketingu w Innvigo

Odchwaszczanie rzepaku i kukurydzy przez Innvigo

Na poletkach doświadczalnych na Dniach Pola w Urbanowicach znalazły się również uprawy rzepaku ozimego i kukurydzy. Do ochrony prowadzonych na nich plantacji wykorzystano środki działające doglebowo i nalistnie. O czym więcej w nagraniu niżej.

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. lipiec 2024 09:42