Zespół Sumi Agro Poland na konferencji z okazji 30-lecia firmy (od prawej): dr Daniel Zawada – dyrektor Działu Rejestracji i Rozwoju, Urszula Filipecka – dyrektor marketingu, Tomasz Malczewski – prezes Sumi Agro Poland, Justyna Wasiak – specjalistka ds. upraw ogrodniczych, Jacek Preuss – specjalista ds. produktów rolniczych i Marta Strzelecka-Berek – Communication&Marketing Services ManagerMarek Kalinowski
StoryEditorUprawa

Sumi Agro Poland świętuje 30-lecie działalności

16.03.2024., 10:00h
Zmiany na rynku środków ochrony roślin oraz innowacyjne metody odżywiania roślin azotem, to wiodące tematy konferencji Sumi Agro Poland zorganizowanej z okazji 30-lecia obecności firmy na polskim rynku. Tomasz Malczewski, prezes Sumi Agro Poland przypomniał na początku konferencji informacje o rodowodzie firmy i jej globalnej strukturze w biznesie Agro. Zapowiedział premiery innowacyjnych rozwiązań, które w szczegółach prezentowali eksperci firmy.

Tomasz Malczewski, prezes Sumi Agro Poland przypomniał na początku konferencji informacje o rodowodzie firmy i jej globalnej strukturze w biznesie Agro. Zapowiedział premiery innowacyjnych rozwiązań, które w szczegółach prezentowali eksperci firmy.

30 lat Sumi Agro w Polsce

Już od trzech dekad polscy rolnicy korzystają ze środków oferowanych przez Sumi Agro. Skuteczność tych produktów sprawiła, że marka stała się synonimem jakości i innowacji w dziedzinie ochrony roślin. Firma jest liderem krajowego rynku insektycydów, a tę pozycję zawdzięcza dwóm flagowym środkom. To dobrze rolnikom znany Mospilan 20 SP oraz Inazuma 130 WG. W ofercie nie brakuje nowych rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby rynku.

– Przez 30 lat obecności na polskim rynku w naszym portfolio pojawiło się wiele innowacyjnych środków ochrony roślin. Pozwoliły one w swoim czasie zbudować zaufanie do marki. Dziś daje to naszej firmie renomę pozwalającą z sukcesami wprowadzać kolejne rozwiązania w dziedzinie ochrony, biostymulacji i odżywiania roślin – mówi Urszula Filipecka, dyrektor marketingu Sumi Agro Poland.

Środki ochrony roślin od Sumi Agro

Sumi Agro od początku swojej działalności oferowała rolnikom wyjątkowo skuteczne i bezpieczne środki ochrony roślin. Przekładem jest wspomniany Mospilan, bezpieczny insektycyd z najszerszą na polskim rynku listą roślin rolniczych i małoobszarowych, gdzie zgodnie z rejestracją może być stosowany do ograniczania szkodników. W ofercie firmy jest cały przekrój środków ochrony roślin. Obok preparatów chemicznych, firma posiada w portfolio także biologiczne środki ochrony roślin takie jak Isomate CTT i CLS, Isonet Z i Mevalone. Na konferencji zaprezentowano całkowicie nowy produkt mikrobiologiczny, preparat Encera. Jest on przykładem innowacyjnej metody odżywiania roślin azotem, porównywalnej z rozwiązaniami dostępnymi już na rynku, ale opartej na zupełnie innym mechanizmie symbiozy, wiązania wolnego azotu i żywienia nim roślin.

Unikalne właściwości Encery wynikają z unikatowego szczepu bakterii Gluconacetobacter diazotrophicus wyizolowanych z trzciny cukrowej. Wchodzą one w związki symbiotyczne z roślinami, ułatwiając im pobór azotu zarówno dostępnego w glebie, jak i powietrzu. Ma to wpływ na uzyskanie wyższego i lepszego jakościowo plonu, przy zachowaniu optymalnego nawożenia azotowego. Unikalną cechą bakterii i preparatu Encera jest ich zdolność do systemicznego przemieszczania się po wszystkich częściach rośliny i zapewniania dostępności azotu przez cały sezon, bez względu na warunki pogodowe. Produkt polecany jest do stosowania w uprawach rolniczych, warzywniczych, strączkowych, a także w truskawce. Można go aplikować na nasiona przy siewie, ale rekomendowana przez firmę jest aplikacja nalistna.

S-metolachlor wycofany ze sprzedaży

W bieżącym sezonie nastąpią istotne zmiany w zakresie możliwości zwalczania chwastów w uprawie kukurydzy. Zapadła decyzja o wycofaniu ze stosowania środków chwastobójczych zawierających S-metolachlor. Produkty te dostępne będą w sprzedaży tylko do połowy 2024 roku. Wielu plantatorów ceniło te środki i musi znaleźć nowe porównywalne rozwiązania. Tę lukę zamierza wypełnić Sumi Agro. Ma produkty, które mogą z powodzeniem zastąpić wycofane środki.

Sumi Agro Poland

Sumi Agro Poland jest częścią wywodzącej się z Japonii SUMITOMO CORPORATION. Spółki należące do grupy obecne są w 36 krajach. Polska spółka powstała w 1994 roku i od tego czasu jej portfolio produktowe jest konsekwentnie rozszerzane. Dziś są w nim: środki chrony roślin, materiał siewny, nawozy dolistne, biostymulatory, adiuwanty i biologiczne preparaty do ochrony i odżywiania roślin.

Nowości na zwalczanie chwastów w kukurydzy od Sumi Agro

Zwolenników zabiegów przedwschodowych w kukurydzy zainteresuje trójskładnikowy herbicyd Tonale (zawiera chlomazon, mezotrion i terbutylazynę). Kluczem bezpieczeństwa i skuteczności produktu jest chlomazon w opatentowanej technologii mikrokapsułek w powłoce polimerowej i wyjątkowa formulacja ZC całego produktu. Z kolei do zabiegów powschodowych w fazie od 2 do 8 liści właściwych kukurydzy dobrym wyborem będzie preparat Click Premium 400 SC (zawiera mezotrion i terbutylklazynę). Oba te herbicydy kompleksowo zwalczają chwasty w kukurydzy, a ich użycie zapewnia zarówno wysoką skuteczność, jak i komfort stosowania.

Plantatorów kukurydzy ucieszy jeszcze jeden produkt na problemy z omacnicą prosowianką. Sumi Agro proponuje środek pozwalający skutecznie eliminować gąsienice tego szkodnika. To insektycyd Mimic bazujący na tebufenozydzie, jedynej na rynku substancji z grupy pochodnych diacylohydrazyn, która imituje hormon linienia omacnicy prosowianki. Dzięki temu żerowanie larw kończy się w ciągu 24 godzin i następuje przedwczesne i śmiertelne linienie.

Sumi Agro - firma godna zaufania

Innowacje i nowe środki pojawiające się w ofercie Sumi Agro potwierdzają, że firma doskonale rozumie potrzeby polskiego odbiorcy, a przy tym dostosowuje swoje portfolio do zmieniających się wymogów rynku. Jest to możliwe dzięki wiedzy i doświadczeniu niezbędnym w planowaniu ochrony, biostymulacji i odżywiania różnych rodzajów upraw.

– Prezentujemy dziś innowacyjne rozwiązanie – produkt Encera, który wiąże azot atmosferyczny do zwiększania wydajności upraw, a także nowoczesne metody ochrony herbicydowej i insektycydowej kukurydzy. Te przełomowe technologie są owocem intensywnej współpracy między naukowcami a praktykami, którzy zapewniają ich skuteczność oraz bezpieczeństwo zastosowania. Nasza firma, przez trzy dekady obecności na rynku, zbudowała sobie wizerunek godnego zaufania partnera dla rolników – podkreśla Jacek Preuss, starszy specjalista ds. produktów rolniczych Sumi Agro Poland.

image
Uprawa

Uprawa grochu siewnego coraz popularniejsza: kiedy siać, jaka obsada i jakie odmiany?

Marek Kalinowski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. grudzień 2024 21:30