Wiedzę o glebie warto wzbogacić na Panoramie Pól Timac Agro. Czekają tam profesionalne odkrywki glebowe i wspólna ich analiza z Piotrem KotowskimMarek Kalinowski
StoryEditor

Timac Agro wziął glebę na warsztat. Efekty widać na Panoramach Pól

13.06.2023., 13:00h
Wielka Majówka Timac Agro to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Tradycyjnie odbyło się na nim emocjonujące losowanie nagród, a wcześniej panel dyskusyjny o glebie i informacje ekspertów firmy o nowej ofercie nawozów granulowanych pod jesienne siewy rzepaku i zbóż.

Jak mówił Dariusz Mieszała, PR & Communication manager firmy Timac Agro Polska, wszystkie produkty nawozowe idealnie wpisują się w kwestie żyzności i urodzajności gleb oraz w rolnictwo zrównoważone. Zawsze zawierają składniki odżywcze i kompleksy biostymulujące. Są też w formach umożliwiając ich stosowanie w nowoczesnych technikach siewu, np. pasowego strip-till.

Nowoczesne rozwiązania nawozowe, które stymulują glebę

Eksperci z uczelni rolniczych i instytutów naukowych w debacie o glebie mówili o tym, jak ważna jest gleba, jak o nią zadbać, jaki jest jej skład, no i oczywiście o tym, jak gleba funkcjonuje po zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań nawozowych. W tej dyskusji pt. "Bierzemy glebę na warsztat" uczestniczyli: prof. Witold Szczepaniak z UP w Poznaniu, prof. Marzena S. Brodowska z UP w Lublinie, dr inż. Mirosław Korzeniowski ze Stowarzyszenia Agroekoton, a z ramienia firmy Piotr Kotowski, country product manager.

Prof. Marzena S. Brodowska zwróciła uwagę obecnych rolników na różnice między wapnowaniem gleb, a nawożeniem roślin wapniem odżywczym. To bardzo istotne, bo o ile wielu rolników dba o wapnowanie i regulowanie odczynu pH gleby, ale już nieliczni myślą o odżywianiu roślin wapniem. To szczególnie ważne w uprawach warzywniczych i sadowniczych, ale także rolniczych. Wapń odżywczy poprawia efektywność wykorzystania innych składników pokarmowych, podnosi plony i poprawia parametry jakościowe nasion, ziarna i owoców. Ogranicza występowanie chorób fizjologicznych i poprawia zdolność roślin do długotrwałego przechowywania.

W Timac Agro Polska od zawsze dbamy o jakość gleby naszych klientów – mówi Piotr Kotowski. – Rozwiązania zastosowane w naszych nawozach, mają na celu zwiększenie fizycznego, biologicznego i chemicznego potencjału gleby. Opierają się one na naturalnych substancjach poprawiających jakość gleby oraz substancjach aktywujących jej życie mikrobiologiczne.

Więcej na temat nowej gamy biostymulatorów od Timac na Panoramach Pól

Warto dodać przy okazji tegorocznej Wielkiej Majówki, że firma rok temu wprowadziła na rynek nową gamę biostymulatorów i nawozów płynnych DNA Performance. Produkty z tej gamy (Astelis, Genaktis, Irys, Kaoris oraz seria Seactiv) były prezentowane na zeszłorocznej edycji spotkań Panorama Pól. Z pewnością ich działanie można zobaczyć na Panoramie Pól w tym roku.

Pierwsze spotkanie w Śremie już się odbyło. Warto odwiedzić kolejne Panoramy Pól: 6 czerwca w miejscowości Ślipcze, 7 czerwca w miejscowości Lipka, 13 czerwca w miejscowości Dębno i 16 czerwca w miejscowości Bałcyny. Podobnie, jak rok temu, można będzie pogłębić wiedzę o glebie.

Wróćmy jeszcze na chwilę do Wielkiej Majówki Timac Agro. Najbardziej emocjonujący był jej finał i losowanie nagród. W ręce szczęśliwych klientów firmy trafiły m.in.: Ford Ranger, dwa samochody Toyota Aygo, trzy skutery Piaggio, pięć hulajnóg elektrycznych i inne wartościowe nagrody. Gratulujemy.

image

Wiedzę o glebie warto wzbogacić na Panoramie Pól Timac Agro. Czekają tam profesionalne odkrywki glebowe i wspólna ich analiza z Piotrem Kotowskim

FOTO: Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

fot. Marek Kalinowski

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 15/2023 na str. 19. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 05:32