StoryEditorWiadomości z branży

Syngenta chce wydać 2 mld dolarów na pomoc rolnikom w walce ze zmianami klimatycznymi

26.11.2019., 15:11h
Syngenta ogłosiła, że w ciągu kolejnych 5 lat wyda 2 miliardy dolarów, aby pomóc rolnikom w walce z zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych. Środki posłużą przyśpieszeniu innowacji i wprowadzaniu każdego roku na rynek co najmniej dwóch przełomowych technologii.
Prezes Syngenty Erik Fyrwald ogłosił także, że inwestycjom w badaniach na rzecz zrównoważonego rolnictwa towarzyszyć będą działania zmierzające do redukcji emisji dwutlenku węgla o 50% do 2030 r. W ten sposób firma chce wesprzeć ambitne cele Porozumienia Paryskiego w sprawie klimatu.

Deklaracja dotycząca innowacji

Rolnictwo odgrywa obecnie kluczową rolę w światowych działaniach na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym – mówi Erik Fyrwald. – Syngenta zobowiązuje się zwiększyć tempo swoich innowacji, aby znaleźć lepsze i bezpieczniejsze rozwiązania zapobiegające zmianie klimatu i utracie bioróżnorodności. To nie są tylko słowa, to prawdziwe działania, które pomogą naszej firmie skoncentrować się na pomocy rolnikom w walce ze zmianą klimatu i zmniejszeniu udziału całego sektora w emisji gazów cieplarnianych.

Współpraca z The Nature Conseryancy

2 miliardy USD zostaną przeznaczone na programy i technologie, które będą miały istotny wpływ na rozwój zrównoważonego rolnictwa. Należą do nich m.in. właściwe wykorzystanie ziemi uprawnej, zapobieganie erozji gleby oraz integrowana ochrona roślin. Syngenta opracowuje strategie i testuje innowacyjne technologie we współpracy z organizacją pozarządową The Nature Conseryancy.

Poprawa stanu przyrody na dużą skalę będzie wymagała odważnych działań ze strony sektora prywatnego – mówi Sally Jewell, prezes The Nature Conservancy.Ponieważ przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu zdają sobie sprawę z zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi i korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju, z zadowoleniem przyjmujemy możliwość wykorzystania naszej wiedzy i badań, aby zmieniać praktyki biznesowe. Inwestycja Syngenty w innowacje, to ważny krok w kierunku przyszłości, w której zarówno człowiek, jak i natura będą dobrze prosperować.


M. Kalinowski (za informacją Syngenta)
Zdjęcie: Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. kwiecień 2024 14:22