Jeszcze do żniw daleka droga, ale rolnicy już myślą o jesiennych siewach. Większość przyjeżdża do Szelejewa systematycznie od lat stawiając kropkę nad i przed kolejnymi siewami. Ta kropka to oczywiście porównanie wielu odmian w jednym miejscu i podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie konkretnych kreacji na siewy jesienią. O odmianach zbóż ciekawie opowiadał i odpowiadał na pytania rolników Grzegorz MagdziakMarek Kalinowski
StoryEditor

Ponad 80 odmian zbóż ozimych i jarych od Hodowli Roślin DANKO na sezon 2023/34

29.06.2023., 09:00h
Spółka DANKO Hodowla Roślin prowadzi twórczą hodowlę żyta ozimego, pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta ozimego i jarego, jęczmienia ozimego i jarego, owsa, grochów, bobiku, wyki, lucerny oraz traw – życicy trwałej i wielokwiatowej, festulolium, a od niedawna także hodowlę soi.

Znakomite, sięgające XIX wieku tradycje hodowlane, doświadczona kadra, cenne materiały genetyczne oraz intensywne prace w szkółkach selekcyjnych, w sieciach doświadczeń polowych, w laboratoriach i szklarniach, a także wdrażane najnowsze narzędzia i metody hodowlane, pozwalają na coroczne rejestracje ulepszonych odmian.

Bogate portfolio odmian zbóż od DANKO

Efekty prac hodowlanych każdego roku można oglądać na Dniach Pola w kilku lokalizacjach w kraju. Jedno z takich spotkań odbyło się 12 czerwca br. na polach Zakładu Nasienno-Rolnego Szelejewo k. Gostynia. Partnerami tych Dni Pola była firma BASF i ADOB. Oczywiście pierwsze skrzypce grały odmiany DANKO. Rolnicy mogli porównywać i wybierać swoje typy do siewu spośród 49 odmian zbóż ozimych, 34 odmian zbóż jarych oraz 13 odmian roślin motylkowych, a także 2 odmiany traw i z ciekawej kolekcji odmian rzepaku.

DANKO Hodowla Roślin prowadzi hodowlę twórczą nowych odmian zbóż, strączkowych i traw. Każdego roku na ok. 30 tys. ha plantacji nasiennych wysiewane są odmiany pszenicy, pszenżyta, żyta, owsa, grochu, bobiku, soi, wyki, życicy trwałej i mieszańcowej, tymotki, mietlicy białawej, kostrzewy m...

Pozostało 89% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 10:38