StoryEditorWypadki

1000-litrowy zbiornik przygniótł 4-latka. Lekarze walczą o życie Antosia

05.05.2022., 07:05h
W gminie Górzno (woj. mazowieckie) 100-litrowy mauser na wodę przygniótł 4-letniego Antosia. Chłopiec w stanie bardzo ciężkim trafił do szpitala. Lekarze walczą o jego życie.

Garwolin. W Górznie 1000-litrowy zbiornik przygniótł 4-latka

Przykry i być może tragiczny w skutkach finał będzie miał wypadek, do którego doszło w majowy weekend na terenie gminy Górzno w woj. mazowieckim. Tam w poniedziałek 2 maja pojemnik typu mauser zsunął się na 4-letniego chłopca. Dziecko zostało przez niego przygniecione i trafiło do szpitala.

Wypadek miał miejsce około godziny 10. Chłopiec, jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, znajdował się pod opieką członka rodziny. Mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy. Sam mauser o pojemności 100 litrów znajdował się na przyczepce. Z nieustalonych przyczyn pojemnik zsunął się na 4-letniego Antosia i przygniótł chłopca.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby, które zaopatrzyły medycznie dziecko i helikopterem LPR przetransportowały go do jednego ze szpitali, gdzie lekarze podejmują starania o życie Antosia. Obrażenia chłopczyka są bardzo poważne.

Policja ustala, w jaki sposób doszło do niebezpiecznego wypadku.

Apel policji w sprawie dzieci

Niebawem rozpoczną się liczne prace polowe i przygotowawcze do sezonu, w pracach tych szczególnie często udział biorą również najmłodsze dzieci. Niekoniecznie są one bezpośrednio zaangażowane w przygotowania, ale krzątają się po terenie posesji. Dorośli zaś zwykle zajęci swoimi obowiązkami, często zapominają o obecności dzieci na terenie gospodarstwa, same zaś dzieci – jak to dzieci – ruchliwe i ciekawskie – mogą sprowadzić na siebie niebezpieczeństwo.

Dlatego policjanci apelują i przypominają rodzicom oraz opiekunom, żeby bacznie obserwować w tym czasie nasze pociechy i pod żadnym pozorem nie spuszczać ich z oczy.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. grudzień 2023 13:38