StoryEditorPolicja

29-latek ukrył skradziony ciągnik w lesie

07.11.2018., 19:11h
Rolnikowi spod Wysokiego Mazowieckiego skradziono ciągnik rolniczy. Działania policji przebiegały błyskawicznie i już po 4 godzinach odzyskali oni traktor. Za kradzież grozi 29-latkowi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policja odzyskała skradziony ciągnik w 4 godziny

W piątek, 2 listopada 2018 r. rolnik z gminy Ciechanowiec (powiat wysokomazowiecki, woj. podlaskie) zgłosił policjantom, że skradziono mu ciągnik rolniczy marki Ursus. Gospodarz wycenił wartość maszyny rolniczej na niemal 27 tys. złotych. 

Policjanci z Posterunku Policji w Ciechanowcu wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wysokim Mazowieckim szybko zaczęli ustalać fakty i okoliczności przestępstwa. 

Z informacji zebranych przez policjantów wynikało, że złodziej w nocy miał zakraść się na podwórze gospodarstwa i włamać się do budynku, w którym stał Ursus. Złodziej uruchomił traktor i odjechał nim w stronę lasu. Tam ukrył ciągnik. 

Jednak w zaledwie 4 godziny po wpłynięciu zgłoszenia funkcjonariusze zdołali wytypować  sprawcę kradzieży oraz odzyskać ciągnik. Ursus już wrócił do prawowitego właściciela. Natomiast 29-latek, który już usłyszał zarzuty odpowie za kradzież przed sądem.
Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.  złodziej ukrył skradziony ciągnik w lesie

  • Skradziony ciągnik 29-latek ukrył w lesie (Fot. KPP Wysokie Mazowieckie)

 
Paweł Mikos
Fot. KPP Wysokie Mazowieckie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. wrzesień 2023 06:00