StoryEditorPolicja

43-latek groził śmierciom żonie i dziecku. Wpadł jadąc po pijaku ciągnikiem

13.11.2020., 07:11h
Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Pisz, który wrócił do domu pod działaniem alkoholu i wszczął żonie awanturę. Później zaczął niszczyć mienie za pomocą ciągnika. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pisz: Pijany traktorzysta groził bliskim pozbawieniem życia

8 listopada policjanci z Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali krewkiego 43-latka, który dopuścił się między innymi gróźb karalnych wobec swoich najbliższych. Do zatrzymania mężczyzny doszło na drodze publicznej, gdzie po pijaku poruszał się on ciągnikiem rolniczym.

Traktorzysta próbował wmówić interweniującym policjantom, że to nie on prowadził ciągnik tylko ktoś inny, a on na piechotę przeganiał krowy. Świadkowie jednak wskazali kto faktycznie prowadził traktor.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci ustalili, że zanim 43-latek wsiadł do ciągnika po tym, jak wcześniej wobec żony i 17-letniego syna wszczął awanturę domową. Groził domownikom pozbawieniem życia, wyganiał ich z domu i z posesji. Do tego niszczył sprzęty gospodarstwa rolnego utrudniając pokrzywdzonym korzystanie z nich. Wielokrotnie kierował też groźby pozbawienia życia pod adresem brata.

Jak ustalono nie był to jednorazowy występek.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad żoną i małoletnim synem oraz zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem brata. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot. KPP w Piszu

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. wrzesień 2023 03:30