StoryEditorWypadki

56-latek zginął przy usuwaniu drzewa. 33-letni traktorzysta z zarzutami

27.06.2020., 15:06h
Śmierć podczas prac leśnych. Nie żyje 56-latek, który został przygnieciony konarem drzewa. Zarzuty za śmierć mieszkańca gminy Ropczyce usłyszał traktorzysta. Mężczyzna ten był pijany.

Rzeszów: Dramatyczny wypadek podczas prac prac leśnych w miejscowości Mała

Tragiczne w skutkach zdarzenie, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 56-letni mężczyzna z gminy Ropczyce, rozegrały się 24 czerwca. Policja postawiła zarzuty traktorzyście. 33-latek w chwili wypadku znajdował się pod wpływem alkoholu.

Uderzony przez konar

Jak ustaliła policja, do wypadku doszło podczas prac leśnych, które polegały na ściąganiu drzewa przez traktor. W pewnym momencie konar drzewa uderzył w 56-latka. Uderzenie było na tyle niefortunne i silne i mężczyzna doznał poważnych obrażeń głowy. Mimo reanimacji nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych.

Traktorzysta z zarzutami. Jakie?

Zarzuty, jakie śledczy przedstawili 33-letniemu traktorzyście grożą sankcjami w postaci kary pozbawienia wolności do 5 lat włącznie. Kierowca traktora, który ściągał konar drzewa usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci oraz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Michał Czubak
źródło: Podkarpacka Policja
fot. Pixabay
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
16. czerwiec 2024 23:13