StoryEditorWypadki

6 wypadków i 4 ofiary. Czarna seria wypadków ciągników w Małopolsce

03.08.2020., 18:08h
Tylko w ciągu zaledwie 3 dni w Małopolsce doszło do 6 wypadków ciągników rolniczych. W każdym z przypadków było to podczas prac polowych. 4 traktorzystów nie udało się uratować.

Czarna seria wypadków traktorów w Małopolsce

Małopolska policja ma co robić, jeśli chodzi o wypadki z udziałem ciągników rolniczych. Tylko w ostatnich 3 dniach takich zdarzeń było aż 6. Niestety część z osób, które ucierpiały w tych wypadkach, do których dochodziło podczas prac polowych, poniosło śmierć na miejscu lub zmarło w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń wewnętrznych.

Czytaj także: Tragiczny wypadek w Olszowej

Ciągnik przygniótł 38-latka. Mężczyzna w stanie ciężkim

Do jednego z ostatnich zdarzeń w Małopolsce doszło 1 sierpnia po południu, w Lipinach koło Dąbrowy Tarnowskiej. Tam 38-letni traktorzysta, wykonując prace polowe, zjechał do pobliskiego rowu melioracyjnego. Pojazd przewrócił się i przygniótł traktorzystę, który został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Tarnowie. Mężczyzna żyje, ale znajduje się w ciężkim stanie.   

Wcześniej, w podobnych okolicznościach śmierć w szpitalu poniósł 67-letni traktorzysta, który został przygnieciony ciągnikiem. Maszyna przewróciła się podczas podjazdu na wzniesienie.

Tragiczna końcówka lipca

Tylko w 2 ostatnie dni lipca doszło w Małopolsce do 4 wypadków z udziałem ciągnika. 30 lipca 71-letni mieszaniec Klikuszowej został przygnieciony przez ciągnik, po tym jak uderzył w drzewo na posesji. Tego samego dnia pojazd przygniótł 47-latka z Sieniawy. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Dzień później również doszło do 2 tragicznych w skutkach wypadków. Najpierw w Ochotnicy Górnej (powiat nowotarski), gdzie śmierć na miejscu poniósł 49-latek, który kosił trawę na bardzo stromej łące. W pewnym momencie traktor wywrócił się przygniatając mężczyznę.

Następnie w Rabie Niżnej (powiat limanowski) 43-letni kierujący ciągnikiem w trakcie wykonywania prac rolniczych doprowadził do wywrócenia pojazdu w skutek czego został nim przygnieciony. Rannego zabrano śmigłowcem LPR do szpitala, gdzie zmarł

Policja apeluje o ostrożność

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac polowych z użyciem sprzętu mechanicznego w szczególności na nierównym i stromym terenie, jak również o zachowanie stanu trzeźwości, który czasem w podobnych przypadkach jest powodem tragicznych wypadków.  

Michał Czubak
fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
08. czerwiec 2023 03:46