StoryEditorPolicja

Byki uciekły z gospodarstwa pod Środą Wlkp. Gospodarz od miesięcy szuka uciekinierów

16.09.2022., 13:09h
Na terenie powiatu średzkiego (woj. wielkopolskie) w lipcu z jednego z gospodarstw uciekły byki. Zwierzęta od blisko trzech miesięcy przebywają na gigancie.

Środa Wielkopolska. Z Winnej Góry uciekły byki z gospodarstwa

Pewnego lipcowego dnia średzka policja (woj. wielkopolskie) otrzymała zgłoszenie o ucieczce byków z terenu jednego z gospodarstw na terenie Winnej Góry. – Na miejsce udał się patrol policji, który potwierdził, że ze strony gospodarza nie doszło do zaniedbań w kierunku sprawowania opieki nad zwierzętami – mówi asp. sztab. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy KPP Środa Wielkopolska. – Obecnie nie prowadzimy działań w tej sprawie – dopowiada.

Byki na gigancie. Gospodarz na własną rękę chce wyłapać zwierzęta

Jak przekazała funkcjonariuszka policji, gospodarz zdecydował się, że na własną rękę będzie starał się wyłapać zwierzęta.

– Gospodarz zwrócił się jedynie do nas z prośbą o udostępnienie drona policyjnego, gdy już zwierzęta będą namierzone – wyjaśnia policjantka.

Na ten moment nie ma ostrzeżenia ze strony policji przed niebezpieczeństwem ze strony zwierząt.

Najprawdopodobniej znajdują się na terenie leśnym, trudnodostępnym, stąd nie ma bezpośredniego zagrożenia dla ludzi. Jednocześnie z uwagi na uwarunkowanie terenu, odnalezienie zwierząt również jest utrudnione.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące/Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. czerwiec 2024 00:16