StoryEditorwypadki

Ciągnik na prostej wypadł z drogi i wylądował w rowie. Co było przyczyną wypadku?

07.10.2020., 20:10h
Pod Lidzbarkiem Warmińskim doszło do wypadku ciągnika rolniczego z przyczepą wypełnioną balotami słomy. Zdarzenie było o tyle dziwne, że ciągnik wyleciał z drogi na prostym odcinku. Jak doszło do wypadku?

Lidzbark Warmiński: Rolnik wpadł ciągnikiem do rowu pod Ornetą

W piątek  2 października 2020 roku po godz. 19:00 doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Na prostym odcinku drogi powiatowej relacji Osetnik – Chwalęcin w gminie Orneta (powiat lidzbarski, woj. warmińsko-mazurskie) ciągnik rolniczy z przyczepą załadowaną balotami ze słomy wypadł z trasy i następnie wywrócił się w rowie. Jak ustalili policjanci z lidzbarskiej „drogówki”, przyczyną tej kraksy było dzikie zwierzę, które wybiegło wprost pod koła nadjeżdżającego ciągnika.

Kierujący chcąc uniknąć zdarzenia ze zwierzęciem podjął manewry obronne, zjechał na pobocze a następnie do rowu, gdzie ciągnik się wywrócił. W zdarzeniu, na szczęcie, nic nikomu nie stało się. Powstała jedynie szkoda w mieniu – informuje kom. Bartosz Matuszyk, oficer prasowy KPP w Lidzbarku Warmińskim.

Lidzbark Warmiński: Rolnik wpadł ciągnikiem do rowu pod Ornetą 

Policja apeluje o zwracanie uwagi na znaki drogowe

Przy okazji policjanci apelują do kierowców, aby zwracali uwagę na znaki informujące o możliwości wtargnięcia na jezdnie dzikich zwierząt (znak A18b).

– O tej porze roku przy złej widoczności szczególnie wieczorową porą kierowca jest narażony na zderzenie z dzikimi zwierzętami. Należy pamiętać, że zwierzęta często przebiegają przez drogę. Ubarwienie sierści bardzo utrudnia zobaczenie ich z bezpiecznej odległości. Zdarza się również że zwierzę oświetlone reflektorami samochodowymi zatrzymuje się na jezdni – przestrzega kom. Bartosz Matuszyk.

Przypomina także, że wykonywanie gwałtownych manewrów pojazdem, zwłaszcza przy śliskiej nawierzchni jest bardzo niebezpieczne.

 

Paweł Mikos
Fot. KPP Lidzbark Warmiński

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 14:43