StoryEditorWypadki

Ciągnikiem skasował sąsiadce płot i zniknął. Powód? Duuużo alkoholu

24.04.2020., 07:04h
Wypadki chodzą po ludziach. Zdarzyć mogą się każdemu, ale kiedy w grę wchodzi alkohol i pojazd mechaniczny, to niemal pewnym jest, że dojdzie do czegoś niebezpiecznego. Co zrobił pjany jak bela traktorzysta spod Wrocławia?

Wrocław: Pijany traktorzysta staranował płot posesji

46-latek kierujący traktorem 22 kwietnia w jednej z podwrocławskich miejscowości (woj. dolnośląskie) wybrał się ciągnikiem na przejażdżkę. Niby nic w tym nie jest złego, gdyby nie fakt, że był kompletnie pijany i stwarzał na drodze zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu.

Niefrasobliwego traktorzysty nie zatrzymał nawet płot posesji.

- Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zostali skierowani przez Dyżurnego do obsługi zdarzenia drogowego do jednej z podwrocławskich miejscowości. Zgłaszająca kobieta poinformowała o kierującym traktorem, który to miał wjechać w ogrodzenie jej posesji, po czym odjechał z miejsca - przekazuje dolnośląska policja.
Ciągnikiem skasował sąsiadce płot i zniknął. Powód? Duuużo alkoholu

Nietrzeźwy kierowca ciągnika pojechał do domu

Sprawca uszkodzenia posesji albo nie wiedział, że uderzył w płot, albo chciał uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie, bo oddalił się z miejsca zdarzenia. Szybko jednak został namierzony i zatrzymany. Wówczas okazało się, dlaczego tak zachował się kierowca ciągnika.

Pijany kierowca "wydmuchał" pokaźną liczbę promili

Mundurowi szybko zorientowali się, że z kierującym ciągnikiem rolniczym coś jest nie tak. Mieli nosa. Sprawdzili trzeźwość traktorzysty - był kompletnie pijany. Liczba promili, jakie znajdowały się w jego organizmie zbliżały się do śmiertelnej dawki. Kierowca wydmuchał 3,4 promila alkoholu.

Jakby tego było mało, policyjne kartoteki wykazały, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Jaka kara grozi pijanemu traktorzyście?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. O jego losie zadecyduje sąd, który na pewno weźmie pod uwagę fakt oddalenia się 46-latka z miejsca zdarzenia.

Michał Czubak
fot. arch Policja / KMP Wrocław
źródło: KMP Wrocław
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. październik 2023 13:22