StoryEditorWypadki

Czołowe zderzenie ciągnika Fendt z ciężarową Scania. 21-letni rolnik został ranny

13.08.2021., 21:08h
21-letni traktorzysta został ranny w zderzeniu ciągnika Fendt z ciężarową Scanią. Do wypadku doszło w rejonie miejscowości Dąbrówka Kościelna (woj. podlaskie).

Wysokie Mazowieckie. Ciągnik Fendt zderzył się ze Scanią

12 sierpnia w rejonie Dąbrówki Kościelnej (woj. podlaskie) miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów: ciągnika Fendt z przyczepami oraz ciężarowej Scanii. W wyniku zderzenia obu pojazdów ranny został 21-latek kierujący traktorem. Wstępnie to właśnie jemu policja przypisuje winę za zderzenia pojazdów.

Traktorzysta chciał uniknąć zderzenia

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że najprawdopodobniej 21-letni kierujący ciągnikiem rolniczym marki Fendt z przyczepami nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i chcąc uniknąć zdarzenia z kierującą Mercedesem 43-latką doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem ciężarowym marki Scania, kierowanym przez 54-latka.

Po zderzeniu pojazdów jedna z przyczep ciągnika rolniczego się wywróciła. Oba pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały mocno uszkodzone, a młody traktorzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Michał Czubak
Fot. PSP Wysokie Mazowiecki

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
16. czerwiec 2024 23:28