StoryEditorPieniądze dla rolnika

Czy z Bonu Turystycznego mogą skorzystać także dzieci rolników?

10.08.2020., 10:08h
KRUS zachęca rolników do korzystania z Polskiego Bonu Turystycznego. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r.

Bon Turystyczny dla każdego dziecka

Kasa nie pośredniczy jednak w jego aktywacji. Rolnicy, którzy chcą wykorzystać bon muszą aktywować go na platformie Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można to robić od 1 sierpnia.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które otrzymuje się świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego należy się dodatkowy bon (500 zł).

Jak płacić bonem?

Aby zapłacić bonem, trzeba będzie podać specjalny numer (kod obsługi płatności), a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność, przesłany SMS-em. Na bonie będzie widoczna kwota do wykorzystania. Można płacić nim wielokrotnie, aż wyczerpie się pełną kwotę.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Lista podmiotów, które realizują płatność bonem publikowana jest na stronach:

Są to podmioty, które oferują usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce i są wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji o tej formie płatności mogą dzwonić pod numer specjalnej całodobowej infolinii: 22 11 22 111.

Magdalena Szymańska
fot. pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 19:34