StoryEditorWypadki

Dramat na polu pod Kaliszem. Sieczkarnia do kukurydzy wciągnęła ręce rolnika

18.09.2021., 16:09h
Wielki dramat 47-letniego rolnika z Bogusławic (woj. wielkopolskie). Mężczyźnie, Podczas gospodarskich prac przy koszeniu kukurydzy, maszyna rolnicza wciągnęła obie ręce. 47-latek przeżył, ale do końca życia pozostanie inwalidą.

Kalisz. W Bogusławicach sieczkarka do kukurydzy wciągnęła 47-letniego rolnika

W miniony czwartek 16 września podczas prac polowych w Bogusławicach (woj. wielkopolskie) doszło do poważnego wypadku. Sieczkarka do kukurydzy wciągnęła obie ręce 47-letniego rolnika. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażackie zastępy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnych, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mężczyzna miał tyle szczęścia – jeśli w ogóle można tak powiedzieć, że nie stracił przytomności. Natychmiast zajęli się nim strażacy, którzy usiłowali oswobodzić uwięzione ręce 47-latka. Ratownicy musieli używać narzędzi hydraulicznych, żeby szybko oswobodzić poszkodowanego. Po uwolnieniu rolnika ten natychmiast został helikopterem LPR przetransportowany do szpitala w Kaliszu. Trafił na odział urazowo-ortopedyczny tej wielkopolskiej lecznicy.

Silne krwawienie i operacja

Z uwagi na obrażenia ciała rolnik od razu trafił na operacyjny stół. Obficie krwawił, groziła mu śmierć przez wykrwawienie. Ratowanie życia 47-letniego rolnika było dla medyków priorytetem. Operacja się udała, jednak 47-latek do końca życia pozostanie inwalidą.

Palców jednej z rąk, która została wciągnięta przez sieczkarkę, nie udało się uratować.

52-letni mężczyzna wpadł na kemper sieczkarni

52-latek zbierał kolby dość blisko pracującej sieczkarni. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko maszyny i wpadł wprost na kemper sieczkarni. Urządzenie do ścinania kukurydzy pewnie dokonałoby masakry, gdyby nie refleks operatora sieczkarni. Ten, gdy tylko zobaczył jak mężczyzna przewraca się na kemper natychmiast wyłączył maszynę.

W Dawidach sieczkarnia wpadła do rowu. Kierujący uwięziony w pojeździe

Z pozoru niegroźne zdarzenie drogowe, do którego doszło 14 września w Dawidach (lubelskie) wstrzymało ruch pojazdów na lokalnej drodze na kilkadziesiąt minut i wymusiło interwencje służb.

Tam w Dawidach kierujący specjalistycznym sprzętem rolniczym, konkretnie samojezdną sieczkarnią do koszenia i rozdrabniania roślin wpadł do rowu. Z uwagi na gabaryty pojazdu, chciał zachować jak największy próg bezpieczeństwa i dla niego skończyło się to źle.

Michał Czubak
Fot. OSP Zbiersk

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 05:06