StoryEditorWypadki

Dramat rolnika spod Ostródy! Prasa wciągnęła 60-latkowi rękę

08.06.2022., 16:06h
60-latek z głębokimi urazami ręki helikopterem LPR został zabrany do szpitala. Rolnika zgubiła… rutyna. Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych.

Ostróda. W Ramotach prasa wciągnęła rękę 60-latka

5 czerwiec na długo pozostanie w pamięci 60-letniego rolnika spod Ostródy (woj. pomorskie). Tego dnia doszło tam do wypadku z jego udziałem. 60-latek z głębokimi urazami kończyny górnej helikopterem LPR został zabrany do szpitala.

Jak podaje pomorska policja, podczas prac polowych 60-latek włożył rękę do prasy rolującej siano. Mężczyzna próbował ją naprawić.

Rolnika zgubiła rutyna

Dwa razy się udało, za trzecim zdarzyła się tragedia. Często się tak słyszy w kontekście pracy na roli. Często rolnicy świadomie ignorują zasady BHP, bo tak jest szybciej. Często też takie wypadki kończą się śmiercią rolnika lub trwałym kalectwem. Stąd apel pomorskiej policji o zachowanie ostrożności podczas prac polowych.

Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii” – przekazują funkcjonariusze z pomorskiego garnizonu policji.

Michał Czubak
Fot. Pomorska Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 22:08