StoryEditorWiadomości rolnicze

DRAMAT strażaka z OSP Wojtkowa. Tuż przed świętami spłonął mu dom! Jak mu pomóc?

21.12.2021., 11:12h
Pożar strawił drewniany budynek, w którym mieszkał druh z OSP Wojtkowa w pow. bieszczadzkim. Strażakowi na szczęście nic się nie stało, ale dom spłonął doszczętnie. Strażacy z jego jednostki skrzyknęli się, żeby zorganizować pomoc dla pogorzelca. 

Pożar domu strażaka we wsi Wojtkowa wybuchł nad ranem

Do nieszczęścia doszło w sobotę nad ranem. – Płomienie błyskawicznie objęły dach i całą konstrukcję domu – mówi Daniel Markowicz, prezes OSP Wojtkowa. – Na szczęście kolega zdążył opuścić budynek i nic mu się nie stało.

Prawdopodobną przyczyną pożaru starego, drewnianego budynku mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Gdy strażacy dotarli na miejsce, budynek stał już cały w ogniu. - Jak tylko przyjechaliśmy, zawalił się płonący dach – mówi prezes Markowicz.

Pomoc dla strażaka z OSP Wojtkowa

Budynku nie udało się uratować. Spłonął dom i rzeczy należące do strażaka z OSP Wojtkowa. Gmina organizuje lokal zastępczy, strażak ma spędzić święta u swojego brata. Pomagają sąsiedzi i koledzy z miejscowej OSP.

– W organizowanie pomocy zaangażował się nasz sołtys. „Na szybko” chcemy zebrać i przekazać żywność i ubrania. Po świętach planujemy w naszej świetlicy pokaz i szkolenie z ratownictwa medycznego połączone ze zbiórką na rzecz naszego kolegi – mówi prezes Markowicz.

Krzysztof Janisławski

Fot. Daniel Markowicz OSP Wojtkowa

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 00:49