StoryEditorWiadomości rolnicze

Działaczka AgroUnii uderzona przez doradcę podczas protestu ws. CPK?

20.12.2021., 10:12h
Natalia Żyto z AgroUnii podała, że Marcel Klinowski, doradca pełnomocnika rządu ds. CPK zaatakował ją podczas spotkania w sprawie budowy lotniska. Natomiast polityk zaprzecza temu. Co wydarzyło się w Baranowie?

Nie milkną echa czwartkowego, burzliwego spotkania przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) z mieszkańcami gminy Baranów, którzy mają zostać wysiedleni pod budowę lotniska.

O przebiegu rozmów i awanturze, która wywiązała się miedzy uczestnikami pisaliśmy w artykule: "Ile pieniędzy dacie ludziom za ziemię? Potężna awantura w Baranowie o budowę lotniska".

Kołodziejczak: PiS-owski aparatczyk zaatakował kobietę

Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii, który przyjechał do Baranowa, by wesprzeć mieszkańców w rozmowach z przedstawicielami CPK, kilka dni temu opublikował nagranie. Widać na nim, jak Marcel Klinowski, doradca pełnomocnika rządu ds. CPK uderza w telefon Natalii Żyto, koordynatorki AgroUnii ds. kontaktu z mediami, która na żywo relacjonowała przebieg spotkania w remizie. 

Stało się to tuż po zakończeniu rozmów, gdy mieszkańcy wyszli protestować przed budynek. Żyto została w środku, by nadal transmitować to, co dzieje się na sali i by dopytać przedstawicieli spółki, ile pieniędzy zapłacą mieszkańcom za metr ziemi i jakie miejscowości zostaną wywłaszczone w toku całej inwestycji.

- Pani Natalia została zaatakowana przez Marcela Klinowskiego, który rzucony jajkiem nie potrafił opanować swoich emocji, ale to żadne usprawiedliwienie. Podniesienie ręki na kobietę, to jest cios poniżej pasa, ale takich mamy polityków, takie mają metody, takie mają techniki” - komentował zdarzenie Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Dodał, że to PiS-owski aparatczyk zaatakował kobietę.

-  To on bijąc ludzi ma ustalać cenę za ziemie pod CPK? - pyta Kołodziejczak.

- Wiecie co? Przez lata pracy w mediach coś takiego mi się nie przydarzyło. Ciekawe co by było jakby walnął tak reporterkę tvn24, RadioZET_NEWS, RMF24pl czy PolsatNewsPL - skomentowała  Natalia Żyto. 

Nagranie z tego spotkania możecie obejrzeć poniżej:

Klinowski: filmik został zmontowany

Sam Klinowski odpiera zarzut AgroUnii i nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że filmik został zmontowany.


- Panie Marcelu są świadkowie, którzy byli na sali i widzieli jak po ataku na Panią Natalię uciekł Pan do toalety – wyjaśnia Sylwia Szymańczak, mieszkanka gminy Baranów.

Dłuższą wersję tego filmu można zobaczyć także z transmisji na żywo całego protestu, która jest opublikowana na Facebooku (https://www.facebook.com/projektAGROunia/videos/405075694748931 - w 4 minucie nagrania).  

20 wsi do likwidacji, setki ludzi straci domy i gospodarstw

Lokalizacja nowego lotniska ma objąć 41 m kw. Na tym terenie znajduje się ok. 3,8 tys. działek. Na 520 z nich są budynki mieszkalne. Część wsi, jak Skrzelew, Buszyce, Podoryszew, Duninopol, Podbuszyce, Stara Wieś czy  Maurycew całkiem znikną z mapy. 

Nieoficjalnie mówi się, że rząd chce rolnikom zaproponować jedynie 5 zł/mkw. 

- To najbardziej nieuczciwe wywłaszczenie w historii Polski – ocenia Kołodziejczak. 

Kamila Szałaj, fot. YouTube

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 21:56