StoryEditorPolska

Fogiel: PiS będzie realizować cele Piątki dla zwierząt

23.01.2021., 20:01h
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS przyznał, że jego partia będzie chciała wprowadzić cele jakie były w Piątce dla zwierząt. Ta wypowiedź oburzyła rolników. – Fogiel sugeruje, że rolnicy niehumanitarnie traktują zwierzęta. To absurd! – wskazuje AgroUnia.

Poseł PiS tłumaczy dlaczego chciano wprowadzić Piątkę dla zwierząt

W poniedziałek 18 stycznia 2021 roku Radosław Fogiel, wicerzecznik tej partii, podczas wywiadu w Polskim Radiu 24 odniósł się do kwestii związanych z Piątką dla zwierząt. Projekt tej ustawy przewidywał m.in. znaczne ograniczenia w uboju rytualnym zwierząt, w tym bydła, co zdaniem rolników uderzałoby w kilkaset tysięcy gospodarstw utrzymujących bydło mięsne i mleczne. Na jej mocy miano wprowadzić także zakaz hodowli zwierząt futerkowych.
Ustawa pomimo sprzeciwu rolników została przyjęta przez Sejm. Jednak po wprowadzeniu wielu zmian przez Senat, trafiła do „sejmowej zamrażarki”.

–Celem ustawy [Piątki dla zwierząt – red.] było zwiększenie ochrony zwierząt w Polsce. Zarówno zwierząt hodowlanych, jak i tych trzymanych w domach czy schroniskach oraz zakaz ich wykorzystywania w cyrkach. Jest to kwestia czysto humanitarna – mówił poseł.

Dodał także, że Piątka dla zwierząt nie była po to, aby osiągnąć jakieś cele polityczne.

– Ta ustawa była po to, by wprowadzić pewne standardy humanitarne, których w niektórych miejscach brakuje – wyjaśniał Radosław Fogiel. 


Przeczytaj także: Sachajko zdradza dlaczego rolnicy protestują

 

Fogiel zapowiada, że PiS będzie chciał realizować cele zawarte w Piątce dla zwierząt

Czy będzie próba powrotu do tej ustawy? – dopytywał się prowadzący wywiad Adrian Klarenbach.

Jaka to będzie forma, to jeszcze przed nami, ale na pewno cele tej ustawy będziemy chcieli zrealizować – przyznał Radosław Fogiel. – Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niezmienne. Miarą naszego człowieczeństwa jest to, w jaki sposób traktujemy słabszych, w tym zwierzęta – dodał wicerzecznik PiS.

 

Słowa posła są absurdalne – wskazują rolnicy z AgroUnii

Na wywiad posła zareagowali już rolnicy z AgroUnii.

Wojna o gospodarstwa rolne w Polsce się nie skończyła. Jak widać głównym celem PiS będzie wypełnienie swojego zdradzieckiego planu. Chcą zabrać polskim rolnikom to, co wypracowali przez pokolenia – można przeczytać na profilu AgroUnii w mediach społecznościowych.

– Co najgorsze Fogiel sugeruje, że rolnicy niehumanitarnie traktują zwierzęta. Absurd! – dodają zirytowani rolnicy.

 

Paweł Mikos
Źródło: polskieradio24.pl 
Fot. Radosław Fogiel/Facebook

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 21:04