StoryEditorwiadomości

Gienek z Rolnicy Podlasie zatrzymamy przez policję. AgroUnia chce walczyć o niego

04.05.2021., 11:05h
Gienek Onopiuk, znany z programu „Rolnicy. Podlasie”, został zatrzymany przez policję na swoim podwórku w Plutyczach. Sąsiedzi rolnika nagrali część interwencji, było bardzo nerwowo. Policjanci wlekli opierającego się Gienka po ziemi.

Interwencja policji na posesji Gienka

Gienek Onopiuk to jeden z najpopularniejszych rolników w Polsce i ulubieniec widzów serialu „Rolnicy. Podlasie”. Występuje w nim wraz z synem Andrzejem, pokazując blaski i cienie życia na podlaskiej wsi. Ojciec i syn mieszkają w Plutyczach pod Bielskiem Podlaskim. Ich ciągłe problemy z sąsiadami, sanepidem i policją nie są już żadną tajemnicą, jednak nagranie, które właśnie trafiło do sieci pokazuje, że tym razem coś mogło zajść stanowczo za daleko. Na filmiku widać, jak kilku funkcjonariuszy interweniuje wobec Gienka, powala go na ziemię, skuwa w kajdanki, a potem wsadza do radiowozu. Wszystko dzieje się na posesji Onopiuków.

Nie wiadomo, co wydarzyło się na początku interwencji. Nagranie z podwórka Gienka Onopiuka rozpoczęło się w środku "akcji". Sam Gienek leżał na ziemi z rękami skutymi na plecach, jeden z dwóch interweniujących policjantów przytrzymywał zatrzymanego kolanami i jednocześnie rozmawiał przez krótkofalówkę.

Policyjny komentarz w sprawie zatrzymania Gienka

Według policjantów Gienek został zatrzymany po tym, jak ich zaatakował. Z kolei sąsiedzi twierdzili, że to funkcjonariusze byli agresywni wobec rolnika. Sam zatrzymany próbował wstać i kopać policjantów.

- W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważeniem mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Podejmowana przez policjantów interwencja związana była ze zgłoszeniem dotyczącym gromadzenia się dużej liczby osób. Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego według wstępnych ocen wskazuje na prawidłowość ich użycia - poinformował podinsp. Tomasz Krupa, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

Rzecznik dodaje, że umundurowani policjanci nie mają obowiązku okazywania dokumentów podczas interwencji. Jedynie nieumundurowani funkcjonariusze muszą się wylegitymować.

Lider Agro Unii komentuje skandaliczne zachowanie policji

Szokujące nagranie pojawiło się na kanale iAgro. Rozpoczyna się komentarzem lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka:

- Kiedy ja to zobaczyłem, powiedziałem od razu bardzo głośno: nie pozostawię Gienka i Andrzeja bez pomocy. Agrounia pomoże jak tylko będzie mogła. Udostępniamy naszych prawników do pomocy Gienkowi i Andrzejowi, bo te obrazki to jest szok. Patrze na to wszystko z ogromnym niedowierzaniem, jak policjant może w taki sposób potraktować biednego, skromnego rolnika. Jak może zakuć w kajdanki na podwórku, na które wcześniej Gienek policjantów zaprosił – skomentował Kołodziejczak

Jak informuje podlaska policja Gienek Onopiuk został zwolniony 2 maja.

Link do wstrząsającego nagrania zamieszczamy pod tekstem! 

 

Opracowanie: Natalia Marciniak-Musiał
Zdjęcie: Facebook Gieniek i Andrzej


Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. grudzień 2023 05:07