StoryEditorPolicja

Gigantyczny pożar pod Słupskiem. Z dymem poszło aż 2,5 TYS. TON słomy [FILM]

04.04.2020., 13:04h
Trudna akcja gaśnicza w Podolu Wielkim. Strażacy przez kilkanaście godzin walczyli z pożarem. Ogień strawił 2,5 tysiąca ton słomy oraz część budynków gospodarczych. Akcję utrudniał silny wiatr.

Słupsk. W Podolu Wielkim ogromny pożar przy gorzelni

Nawet 25 strażackich zastępów z powiatów: lęborskiego, bytowskiego, wejherowskiego i gdańskiego walczyło z pożarem, który wybuchł wczoraj 3 kwietnia około godziny 16 na terenie gorzelni w Podolu Wielkim (woj. pomorskie). Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Działania strażaków skupiały się głównie na obronie budynków przed ogniem.


Ogień strawił tysiące ton słomy

Wg wstępnych informacji ogień początkowo zajął wiatę z balotami, ale za sprawą silnego wiatru przedostał się do oddalonej o ponad 100 metrów wiaty, gdzie składowana była słoma. Znajdowało się tam 2,5 tysiąc ton słomy, którym gorzelnia zasilała piece.

W wyniku potężnego pożaru nikt nie odniósł obrażeń ciała. Nie ma także ofiar śmiertelnych. Straty będą szacowane dopiero po całkowitym zakończeniu działań przez służby, które kontrolują proces wypalania siana.Michał Czubak
fot. OSP Główczyce
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. luty 2024 09:17