StoryEditorPożary

Gigantyczny pożar zboża pod Lubinem. Z dymem poszło 25 ha [WIDEO]

13.07.2022., 15:07h
Olbrzymi pożar zboża pod Lubiniem już opanowany. Trwa dogaszanie. Według wstępnych szacunków ogień mógł strawić nawet 25ha zboża. Strażacy niebezpieczeństwo gasili z ziemi oraz z powietrza.

Wielki pożar zboża pod Lubiniem. W akcji samoloty gaśnicze

13 lipca pod Lubiniem (woj. dolnośląskie) doszło do pożaru zboża. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i zajmował kolejne połacie terenu. Na miejsce pożaru strażacy kierowali kolejne zastępy gaśnicze, których w kulminacyjnym punkcie było nawet 15. Działania strażaków utrudniał wiatr, który popychał płomienie dalej i dalej.

Do gaszenia zdecydowano się również uruchomić samoloty gaśnicze Dromader, które wykonały kilka zrzutów wody na płonące zboże.

Pierwsze doniesienia mówią o sporym areale

W pierwszych nieoficjalnych doniesieniach medialnych mowa jest 25ha zboża na pniu, które uległo spaleniu. Oficjalne komunikaty w tej sprawie nie zostały jeszcze wydane. Straż pożarna z Lubinia na ten moment potwierdza jedynie, że mowa o „dużym areale”.

Działania na miejscu cały czas trwają, co utrudnia dokładne oszacowanie strat w pożarze.

Do pożaru hektarów zboża w okolicach zjazdu z drogi ekspresowej S3 w kierunku Obory. Dym był tak gęsty, że widoczny był z odległości kilkunastu kilometrów.

Przyczyna powstania pożaru na ten moment nie jest znana.

Michał Czubak
Fot. 112polkowice.com.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 11:09