zrzutka.pl
StoryEditorZBIÓRKA

Po wypadku na proteście rolników na S5 problemy ma rolnik i kierowca TIR-a

15.04.2024., 17:00h
Sprawa wypadku na blokadzie rolniczej jeszcze nie znalazła swojego finału. W problematycznej sytuacji znalazł się także kierowca ciężarówki, który wjechał w blokadę rolniczą.

Rozpędzona ciężarówka wjeżdża w protestujących rolników

20 marca podczas strajku rolników w miejscowości Rogowo w województwie kujawsko-pomorskim doszło do wypadku. Rozpędzona ciężarówka wjechała z impetem w stojące ciągniki rolnicze. Jeden z ciągników został doszczętnie zniszczony. 

Rolnicy uzbierali na nowy traktor

- Mamy to! - tak Grzegorz Guzik, rolnik z Ruchu Młodych Farmerów ogłosił zebranie 300 tysięcy złotych na rzecz rolnika, któremu podczas protestu w Rogowie ciężarówka zmiażdżyła ciągnik. - Minęło lekko ponad 3 doby, a my rolnicy w Polsce pokazaliśmy jedność i nazbieraliśmy 300 tys. zł na zniszczone ciągniki. Także chwała Wam za to, że się przyłączyliście do. Teraz w pełni transparentnie będziemy realizować pomoc - tłumaczy Guzik.

Pomocy potrzebuje kierowca ciężarówki

Teraz o pomoc prosi kierujący ciężarówką, która wjechała w protestujących. "Zostałem pokrzywdzony przez los, jadąc nie zauważyłem stojących na protestach rolników. Jechałem Renault Premium i wjechałem w stojące traktory na drodze ekspresowej S5. Nie otrzymałem rekompensaty do dzisiaj za zniszczony ciągnik siodłowy, gdyż sprawa jest w ciągłym toku i nie wiadomo kto jest winny." - informuje kierowca ciężarówki.

Trucker poprosił internautów o wpłaty - w serwisie zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę środków na jego rzecz.

 

 

Michał Czubak

fot. Zrzutka.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 12:15