Rolnicy są niesamowici. W 3 dni zebrali 300 tys. zł na ciągnik zmiażdżony w czasie protestuZrzutka.pl/RMF/Canva
StoryEditorRolnicy okazali wielkie serca

Rolnicy są niesamowici. W 3 dni zebrali 300 tys. zł na ciągnik zmiażdżony w czasie protestu

26.03.2024., 09:44h
Rolnicy mają wielkie serca! W 3 dni zebrali 300 tys. zł na ciągnik zmiażdżony podczas protestu w Rogowie. Pieniądze mają trafić także do innych poszkodowanych w tym wypadku i do kierowcy ciężarówki, która wjechała w ciągniki. - Rolnicy w Polsce pokazali jedność - komentuje Grzegorz Guzik z Ruchu Młodych Farmerów.

Rolnicy zebrali 300 tys. zł na ciągnik dla poszkodowanego kolegi. "Mamy to"

- Mamy to! - tak Grzegorz Guzik, rolnik z Ruchu Młodych Farmerów ogłosił zebranie 300 tysięcy złotych na rzecz rolnika, któremu podczas protestu w Rogowie ciężarówka zmiażdżyła ciągnik. Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 20 marca w nocy na drodze ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim. Samochód wjechał w stojące ciągniki i uszkodził cztery z nich. Protestujący rolnicy cudem uszli z życiem. Jak informuje portal Pałuki, w chwili, gdy doszło do wypadku pomagali kobiecie, której auto odmówiło posłuszeństwa na sąsiednim pasie.

RMF: rolnicy w Polsce pokazali jedność

Rolnicy z Ruchu Młodych Farmerów długo się nie zastanawiali i ogłosili zbiórkę na rzecz poszkodowanego. W najśmielszych marzeniach nie przypuszczali, że ludzie tak hojnie otworzą swoje serca i portfele. W 3 dni uzbierali całą kwotę!

- Minęło lekko ponad 3 doby, a my rolnicy w Polsce pokazaliśmy jedność i nazbieraliśmy 300 tys. zł na zniszczone ciągniki. Także chwała Wam za to, że się przyłączyliście do. Teraz w pełni transparentnie będziemy realizować pomoc - tłumaczy Guzik.

Rolnicy pomogą też kierowcy ciężarówki

Członkowie Ruchu Młodych Farmerów podjęli decyzję, że pieniądze zostaną podzielone pomiędzy najbardziej poszkodowanego rolnika, a trzech pozostałych farmerów, których traktory również ucierpiały w zdarzeniu oraz kierowcę tira. Jak się okazuje, mężczyzna najprawdopodobniej zasnął lub zasłabł i dlatego wjechał w stojącą na poboczu kolumnę.

Rolnicy z RMF poinformowali też, że jeśli rolnik otrzyma zwrot odszkodowania z OC sprawcy, to pieniądze będą przekazane na cel charytatywny.

– Stwierdziliśmy, że zbiórka nie będzie polegała tylko na zakupie traktora dla najbardziej poszkodowanego rolnika, ale wesprzemy tymi pieniędzmi również pozostałych trzech rolników, których traktory ucierpiały w wypadku oraz kierowcy ciężarówki, który również poniósł koszty. Jeśli okaże się, że poszkodowany rolnik dostanie pieniądze z OC sprawcy, wówczas pieniądze ze zrzutki przeznaczymy w stu procentach na cele charytatywne – poinformowali Sandra Sierocka i Damian Murawiec z RMF.

image
Zbiórka na traktor

Zaskakujący zwrot w sprawie zbiórki na ciągnik zmiażdżony na proteście. Pomoc też dla kierowcy ciężarówki?

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 05:29