StoryEditorPolicja

Jak rolnik powinien chronić ciągniki i maszyny rolnicze przed kradzieżą?

22.11.2020., 11:11h
Kradzieże sprzętu rolniczego to ostatni plaga na terenie powiatu monieckiego. Tylko w ostatnim czasie odnotowano cztery takie przypadki. Policja apeluje do rolników o zachowanie ostrożności.

Podlaskie: W powiecie monieckim okradają rolników

KPP Mońki informuje o kradzieżach z włamaniem na szkodę okolicznych rolników. Na terenie gminy Mońki skradzione zostały elektronarzędzia. Przestępcy usiłowali również ukraść olej napędowy. W gminie Knyszyn łupem złodziei padł ciągnik rolniczy, natomiast w gminie Trzcianne skradzionych zostało 90 litrów oleju napędowego.

Straty oszacowano na ponad 14 tys. zł.

Jak ustrzec się przed kradzieżami?

W związku z tym przypadkami policja apeluje do rolników, aby zachowali szczególną ostrożność i odpowiednio zabezpieczyli swoje mienie. Należy zamykać drzwi i okna w pomieszczeniach gospodarczych, w których zostawia się sprzęt rolniczy i elektronarzędzia. Najlepiej w takich pomieszczeniach nie zostawiać wartościowych przedmiotów, które często również padają łupem złodziei.

Policja radzi również, aby zwracać uwagę na obce osoby, które kręcą się wokół posesji i wzbudzają podejrzenia.

Dobrym rozwiązaniem jest także założenie alarmu, który może uchronić rolników przed kradzieżą mienia. Warto zastanowić się nad taką formą zabezpieczenia własnego mienia.

Michał Czubak
Fot. arch. policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. czerwiec 2023 19:34