StoryEditorPolska

Jakie targi rolnicze odbędą się w czerwcu?

11.06.2021., 06:06h
Pogoda dopisuje i obostrzenia są co chwile luzowane . To doskonałą okazja, aby sprawdzić, gdzie i kiedy można udać się najbliższe targi rolnicze, w tym na Agro-Tech w Minikowie.

Międzynarodowe Targi Rolno – Przemysłowe AGRO-TECH w Minikowie

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza w dniach 19–20 czerwca br. do Minikowa na Międzynarodowe Targi Rolno – Przemysłowe AGRO-TECH. Ta impreza ma już ponad czterdziestoletnią tradycję.

Największą powierzchnię ekspozycyjną tradycyjnie od lat zajmie technika rolnicza reprezentowana przez producentów i dealerów ciągników i maszyn rolniczych. Swoją obecność potwierdzają również producenci i firmy posiadające w swojej ofercie nawozy, środki ochrony roślin i nasiona, a także firmy zajmujące się budownictwem i wyposażeniem budynków inwentarskich, odnawialnymi źródłami energii oraz firmy sektora finansowego.

Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Podczas targów odbędzie się też Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której zobaczyć będzie można bydło, owce, kozy, alpaki oraz zwierzęta futerkowe.

Krajowe Dni Pola

Równocześnie z targami AGRO-TECH Minikowo odbywać się będzie druga edycja Krajowych Dni Pola. Na ponad 13 ha polowych demonstracyjnych zobaczyć będzie można 500 odmian roślin uprawnych (wzbogacających płodozmian, poprawiających strukturę gleby czy też roślin niszowych) i ponad 100 demonstracji branżowych.

Głównym celem tej imprezy będzie prezentacja dorobku polskiej hodowli roślin oraz osiągnieć instytutów naukowych, uczelni i podmiotów obsługujących rolników. Wydarzenie to, ma służyć również integracji polskiej branży nasiennej oraz transferowi wiedzy i technologii do rolników.

Magdalena Szymańska
Fot. arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 15:11