StoryEditorTargi

Już w lutym startują Targi Ferma 2021 w formie online

28.01.2021., 09:01h
Przez cały luty będą odbywać się wirtualne targi Ferma 2021. Z kolei 19 i 20 lutego odbędzie się konferencja dla hodowców krów mlecznych, bydła mięsnego oraz producentów drobiu. Jakie temat będą poruszane w trakcie Fermy 2021? Jak można wziąć udział w targach?

Targi Ferma 2021 w wersji online

Ze względu na obostrzenia pandemiczne DLG Agrofood, organizator targów Ferma, postanowił, że w tym roku wystawa odbędzie się w formie online.

Przeniesienie targów i konferencji do sieci to szansa na wirtualne spotkanie fachowców, które ze względu na panującą pandemię nie mogło dojść do skutku w tradycyjnej formie. Nie zmienia to faktu, iż przygotowywane wydarzenie wypełnione będzie prelekcjami specjalistów, którzy poruszą najistotniejsze, a zarazem aktualne kwestie związane z hodowlą w naszym kraju – podają organizatorzy.

Uczestnicy będą mieli możliwość poznania oferty firmy związanych z hodowlą zwierząt przez cały miesiąc – od 1 do 28 lutego. Odwiedzający będą mieli okazję, by gościć na "stoiskach" firm za pośrednictwem sieci i przekonać się, jakie produkty, bądź usługi znajdują się w ich ofercie. Na dedykowanych podstronach znajdą opis działalności firm z ich branży, a także dane kontaktowe, które pozwolą na poznanie szczegółów dotyczących oferty.

 

Jakie tematy ważne dla rolników będę poruszone podczas konferencji na Fermie 2021?

W ramach targów Ferma 2021 w piątek i sobotę, 19 i 20 lutego 2021, odbędzie się konferencja naukowo-techniczna, podczas której eksperci będą odpowiadać na najważniejsze pytania dotyczące bydła mlecznego i mięsnego, hodowli trzody chlewnej i drobiu.

W trakcie „Forum Hodowli Bydła” eksperci i praktycy będą omawiać kwestie związane z wyzwaniami z jakimi muszą się mierzyć hodowcy bydła mlecznego i mięsnego w obliczu pandemii oraz rosnących wymogów dotyczących dobrostanu zwierząt.

Podczas tej debaty zostaną poruszone takie tematy jak:

 • Organizacja bazy paszowej w warunkach powtarzających się deficytów wody.
 • Perspektywy eksportu polskich produktów mlecznych i mięsnych (poza UE, Azja, Afryka).
 • Wpływ umów CETA I TTIP na rynek mleka i wołowiny.
 • Wpływ ograniczenia spożycia mięsa wołowego na rynek w perspektywie długofalowej.

Z kolei w trakcie "Forum Hodowli Trzody Chlewnej" paneliści skupią się na zagadnieniach związanych z tym jak gospodarstwo może uruchomić i wykorzystać rezerwy technologiczne, ekonomiczne i organizacyjne,  aby odnaleźć się na dzisiejszym rynku trzody chlewnej.

Tematyka Forum Hodowli Trzody Chlewnej obejmuje:

 • Jak produkować w niepewnej sytuacji epidemiologicznej i rynkowej?
 • Czy rynek trzody chlewnej się podniesie?
 • Jakie perspektywy produkcji trzody chlewnej w Polsce?
 • Czy zasady bioasekuracji są realizowane w praktyce?
 • Czy wpływ ograniczeń stosowania pasz GMO wpłynie na rynek wieprzowiny?
 • Dlaczego producenci świń powinni być zrzeszeni w grupach?
 • Jak ograniczyć koszty i nie tracić na jakości tuczu trzody?

Natomiast podczas Forum Hodowli Drobiu będzie omawiany temat: „Polskie drobiarstwo w punkcie zwrotnym? Narastający problem salmonelli, pandemia COVID – 19 i grypa ptaków, nowe trendy – samoregulacja branży, nowe technologie i innowacje.”

 

Jak wziąć udział w targach Ferma 2021?

Żeby wziąć udział w wirtualnych targach Ferma wystarczy wejść stronę rejestracji i wypełnić formularz.
Udział w targach Ferma 2021 jest bezpłatny.


Paweł Mikos
Fot. Archiwum TPR.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 05:35