StoryEditorWiadomości rolnicze

Kobiety na Traktory z TPR na wyścigach ciągników w Wielowsi

19.08.2021., 09:08h
W najbliższą niedzielę odbędzie się KRAMP Race Wyścigi Traktorów w Wielo­wsi. W tym roku odbędzie się  także specjalny wyścig dedykowany paniom: Kobiety na Traktory – Puchar Kobiet, którego sponsorem jest Tygodnik Poradnik Rolniczy. Jakie jeszcze konkurencje będą podczas wyścigów ciągników?  

Już 22 sierpnia odbędzie się kolejna, jubileuszowa, edycja KRAMP Race Wyścigów Traktorów w Wielo­wsi w powiecie inowrocławskim. Historia tej imprezy sięga stycznia 2013 roku, kiedy to grupa zapaleńców i pasjonatów techniki rolniczej spotkała się w Wielowsi na kilkuhektarowym zmarzniętym oraz zaśnieżonym gruncie i urządziła nietypowe, jak na tamte czasy, zawody – I Kujawsko-Pałucki Zimowy Wyścig Ciągników. Wydarzenie było zorganizowane spontanicznie i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Już pod koniec sierpnia Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś postanowiło zorganizować edycję letnią wyścigu. Od tej pory wyścigi organizowane są pod koniec sierpnia.

KRAMP Race Wyścigi Traktorów 2021 – jakie będą konkurencje?

W tym roku zawodnicy w ramach wyścigu będą musieli zmierzyć się z dwiema konkurencjami:

  1. wyścigiem na 1/4 mili,
  2. slalomem równoległym.

Czasy przejazdu będą mierzone przez profesjonalnych sędziów rajdowych z Automobilklubu Toruńskiego za pomocą elektronicznego systemu. Zawody będą rozgrywane w tradycyjnych kategoriach ciągników z silnikami o mocy 80 KM oraz większej.

Puchar Kobiet sponsorowany przez Tygodnik Poradnik Rolniczy

Przewidziano także dodatkowe kategorie, w którym rywalizować będą operatorzy ursusów C-330, C-45 i traktorów retro.

Odbędzie się też specjalny wyścig dedykowany paniom: Kobiety na Traktory – Puchar Kobiet. Ta kategoria jest sponsorowana przez „Tygodnik Poradnik Rolniczy”. 

Panie nie muszą posiadać własnych traktorów. Na potrzeby konkursu firma Inter-Vax ze Żnina dostarczy jeden z modeli ciągnika marki Zetor. Oddeleguje także operatora, który będzie udzielał rad dotyczących obsługi maszyny podczas przejazdów.

Zgłoszeń do wyścigu w Wielowsi można dokonywać poprzez stronę www.kramprace.pl.

Tomasz Ślęzak
Fot. Toamsz Ślęzak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 13:57