StoryEditorKomentarz naczelnych

Kołodziejczak to wróg publiczny numer 1... dla sieci handlowych

Właściciel sieci Biedronka chce zamknąć usta Michałowi Kołodziejczakowi, liderowi AgroUnii. Dlatego skierowały pozew do sądu przeciwko Kołodziejczakowi. Ale takie działanie sieci handlowych, tylko wzmocni pozycję szefa AgroUnii w społeczeństwie.

Im gorzej, tym lepiej. Ową zasadę wyznaje wielu polityków obecnej opozycji. Ale gdy Prawo i Sprawiedliwość odda władzę, to znaczna część polityków tego ugrupowania będzie myślała podobnie.

Najpierw państwowiec, potem partyjniak

Naszym zdaniem, każdy poważny polityk powinien być nade wszystko państwowcem a nie tylko partyjniakiem! Zdajemy sobie sprawę, że obecna ekipa sprawująca władzę zlekceważyła konflikt z Czechami w sprawie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów. Przerażające jednak są słowa niektórych polityków opozycji, że trzeba wstrzymać tam wydobycie węgla i zastosować się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

Wszak to oznacza nie tylko katastrofę energetyczną, ale też ekologiczną i humanitarną. Bo mieszkańcy Bogatyni i okolic zmarzną w domach, a prawie 50 tysięcy osób pójdzie na bruk. Nasuwa się w tym miejscu pytanie, czy odkrywkowe kopalnie węgla brunatnego w Czechach, czy też w Niemczech nie stwarzają podobnych zagrożeń? Oczywiste, że stwarzają.

Ale to Polska będzie płacić karę 500 tysięcy euro za każdy dzień pracy Turowa. Dlaczego np. nadgraniczne samorządy nie zwróciły się jeszcze za pośrednictwem rządu ze stosownym wnioskiem do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej?

Puda zostaje na stanowisku ministra rolnictwa

Wniosek o udzielenie wotum nieufności dla ministra Grzegorza Pudy został przez Sejm odrzucony. O czym byliśmy święcie przekonani. Czy Polskie Stronnictwo Ludowe, które było inicjatorem wniosku coś ugrało? Niewiele, ale pozycja obecnego ministra uległa wzmocnieniu! Nawet najgorętszy krytyk Piątki dla zwierząt, której twarzą był minister Puda: jego poprzednik Jan Krzysztof Ardanowski był przeciwny jego odwołaniu. Chociaż zapewne się nie cieszył! Kalkulacje polityczne PSL-u, że kilku posłów PiS-u złamie dyscyplinę partyjną, że posłowie KUKIZ’15 poprą wniosek opozycji, były niemądre i wręcz śmieszne. I tutaj po raz kolejny sprawdziła się zasada im gorzej, tym lepiej!

Kołodziejczak to wróg publiczny numer 1 dla sieci handlowych

Biedronka chce osiągnąć efekt mrożący i zamknąć usta liderowi AgroUnii Michałowi Kołodziejczakowi i jego zwolennikom. Jej władze skierowały do sądu stosowne kwity liczące kilkaset stron. Panie Michale – niech się pan nie boi, całe rolnictwo za panem stoi! Niechęć rządu do rozmowy z AgroUnią, której efektem byłoby rozwiązanie palących problemów rolnictwa wzmocniła ten związek zawodowy, którego przybudówka polityczna chce wejść do sejmu.

Ale bardziej pozycję Kołodziejczaka wzmocni konflikt z Biedronką. W tym miejscu apelujemy do Lidlów, wszelakich Kauflandów i innych sieci handlowych, dołączcie się do pozwu Biedronki. Niech przed każdym dyskontem czy też supermarketem staną potężne billboardy ze zdjęciem Kołodziejczaka z następującym podpisem: Nasz wróg publiczny numer jeden. Gorąco zachęcamy!

Artykuł ukazał się w "Tygodniku Poradniku Rolniczym" nr 40/2021 na str. 03.
Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Paweł Kuroczycki i Krzysztof Wróblewski
Redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego
fot. arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 23:31