StoryEditorWypadki

Kombajn zablokował autostradę A2 pod Poznaniem [ZDJĘCIA]

07.12.2022., 19:12h
Kombajn na autostradzie? Tak, to możliwe, ale tylko wówczas, gdy pojazd ten porusza się na lawecie. Tak było w tym przypadku, a mimo to maszyna rolnicza i tak zablokowała ruch na autostradzie na kilka godzin.

Poznań. Kombajn zablokował autostradę A2

W poniedziałek 5 grudnia na poznańskie odcinku A2 na wysokości węzła na S5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kombajnu Claas Lexion. Pojazd ten przewożony był na naczepie niskopodłogowej i w pewnym momencie zsunął się z naczepy.

Kierowca natychmiast zaprzestał dalszej jazdy, ale skończyło się to na wielogodzinnych utrudnieniach komunikacyjnych.

Potrzebny był ciężki sprzęt w postaci dźwigu, który pojazd podniósł i ustawił ponownie na naczepie.

<

Cała procedura wymagała niestety czasu. Czas ten oznaczał dla podróżujących autostradą w kierunku S5 na Wrocław utrudnienia. Ostatecznie udało się pojazd umieścić i mógł on ruszyć w dalszą drogę.

Najprawdopodobniej przyczyną zsunięcia się kombajnu z naczepę było niewłaściwe zabezpieczenie ładunku.

Kombajn zsunął się z drogi i zawisł na barierkach

W Błądzimiu kombajn utknął na barierkach energochłonnych. Miało to miejsce 24 października. Około godziny 14.30 jednostki OSP z Lniana oraz OSP w Jeziorkach zostały zaalarmowane o zdarzeniu drogowym z udziałem kombajnu.

Maszyn rolnicza, która poruszała się drogą wojewódzką 240 w Błądzimiu (woj. kujawsko-pomorskie) wypadła z drogi i zawisła na barierze energochłonnej. Nikomu nic się nie stało. No może, ucierpiało ego kierującego kombajnem, ale to wszystko.

Michał Czubak
Fot. Kaczmarek Team Transport - Pomoc drogowa 24h Kompleksowa likwidacja szkód

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. grudzień 2023 04:00