fot. OSP Osie
StoryEditorWiadomości rolnicze

Kombajnista próbował ratować kombajn. Został ranny

18.11.2022., 10:11h
Kilka strażackich zastępów interweniowało w Brzezinach (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie podczas prac polowych doszło do pożaru kombajnu. Ranna została jedna osoba – to kombajnista.

Świecie. Pożar kombajnu na polu

Do pożaru kombajnu doszło podczas prac polowych w Brzezinach (woj. kujawsko-pomorskie). Pożar wybuchł 9 listopada w godzinach popołudniowych. Pierwszy zastęp, który pojawił się na miejscu zdarzenia, a była to jednostka OSP Osie, poradził sobie z zagrożeniem.

„Na miejscu jako pierwszy pojawił się zastęp GLM Ford Transit z OSP Brzeziny, który przy wykorzystaniu hydrantu nadziemnego, znajdującego się nieopodal gospodarstwa zbudował linię gaśniczą i podjął pierwsze działania” – przekazują w mediach społecznościowych strażacy z OSP Osie.

Kombajnista trafił pod opiekę medyków

Pierwsze działania gaśnicze podjął jednak kombajnista. Mężczyzna sam próbował ugasić palącą się maszynę, ale nie był w stanie – pożar był zbyt mocno rozwinięty. W wyniku jego heroicznego czynu został on ranny.

Wezwana na miejsce karetka pogotowia z medykami zaopiekowała się kombajnistą. Po zbadaniu w ambulansie nie zdecydował się on na transport do szpitala. Do końca działań pozostał na miejscu.

Nowy Świat. W trakcie koszenia zapalił się kombajn

Kolejny przypadek pożaru kombajnu miał miejsce już 15 listopada w Nowym Świecie (woj. łódzkie). Do tego pożaru również doszło w godzinach popołudniowych.

Na miejsce udały się cztery strażackie zastępy. W chwili dojazdu niemal cały kombajn znajdował się w płomieniach.

Michał Czubak
Fot. OSP Zygry; OSP Osie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. kwiecień 2024 14:02