StoryEditorSąd

Komornik zajął rolnikowi ciągnik za długi sąsiada. Jak skończyła się ta sprawa?

09.12.2022., 16:12h
Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał wyrok w sprawie dotyczącej komornika, który zajął ciągnik rolnika spod Mławy „za długi sąsiada”. Rolnik od razu złożył skargę na czynność komornika i wniósł pozew o zwolnienie ciągnika spod zajęcia. Komornik jednak zdążył go sprzedać. Jak jest wyrok sądu?

Mława. Komornicy zajęli ciągnik rolnika

Tą spraw przed laty żyła cała Polska. Rolnik spod Mławy stracił ciągnik rolniczy, po kuriozalnej decyzji asesora komorniczego, który odebrał mu ciągnik za długi rolnika. Następnie wystawił go na sprzedaż… i sprzedał. Do sprzedaży doszło zanim sprawą, na wniosek rolnika, zajął się sąd.

Wieloletni proces sądowy

Sąd zajął się sprawą, a w 2015 roku asesor oddał część wartości ciągnika. Reszty nie chciał oddać. Sprawa toczyła się latami. Rolnik skarżył się, że na skutek odebrania ciągnika został pozbawiony możliwości wykonywania prac w polu, przez co miał obniżone plony w kolejnym roku.

Przed rokiem sąd wydał wyrok w sprawie. Komornik z Łodzi Jarosław K. i podległy mu asesor komorniczy Michał K. mają zapłacić rolnikowi kwotę 46,1 tys. zł. Skazani wnieśli apelację od wyroku. Nie zgadzali się z wyrokiem.

Sąd Apelacyjny wydał ostateczny wyrok w sprawie rolnika spod Mławy, któremu komornik niesłusznie zajął ciągnik

30 listopada 2022 roku Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał ostateczny werdykt. Podtrzymał zadośćuczynienie dla rolnika w wysokości 20 tys. zł, ale zmniejszył przyznane mu w niższej instancji odszkodowanie z 26,1 do 17,2 tys. zł.

Michał Czubak
Fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 20:59