StoryEditorWypadek

Koszmar na polu. Prasa urwała rękę 37-letniemu rolnikowi

14.10.2022., 13:10h
Przykre w konsekwencji zdarzenia miało miejsce w Lubstówku (woj. wielkopolskie), gdzie na jednym z pól 37-letni rolnik został kaleką. Mężczyzna naprawiał prasę, która wciągnęła jego rękę.

Konin. 37-latek mocno okaleczony w wypadku na polu

Do wypadku doszło 13 października na jednym z pól w Lubstówku (woj. wielkopolskie). Podczas prac polnych doszło do awarii prasy rolującej. 37-letni rolnik próbował ją naprawić. Doszło do wypadku. Mężczyzna został wciągnięty przez maszynę rolniczą.

Z prasy wystawały tylko nogi

Gdy na miejsce dotarli strażacy, z prasy wystawały tylko nogi rolnika. Ratownicy natychmiast przystąpili do działań ratowniczych. Za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili poszkodowanego i przekazali go załodze karetki pogotowia. Z uwagi na obrażenia ciała 37-letniego rolnika na miejscu lądował helikopter LPR.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że najbardziej ucierpiała jedna z rąk rolnika, której nie udało się uratować. Mężczyzna został kaleką.

Okoliczności wypadku są ustalane.

Dramatyczny wypadek w Borowym Lesie. Prasa wciągnęła rękę 16-latka

W Borowym Lesie (woj. pomorskie) w godzinach wieczornych doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego z zaprzęgniętą prasą do słomy. 16-letni chłopak został poważnie ranny, po tym jak prasa wciągnęła elementy jego ubioru. Jak podaje policja, nastolatek z poważnymi obrażeniami ciała został helikopterem LPR zabrany do szpitala. Helikopter zabrał poszkodowanego z terenu nieopodal przychodni w Sierakowicach.

Wypadek miał miejsce 5 września.

Michał Czubak
Fot. OSP w Lubstowie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 00:25