StoryEditorWiadomości rolnicze

Kowalczyk i Wojciechowski obrzuceni jajami przez rolników z Oszukanej Wsi [FILM]

22.03.2023., 15:03h
Rolnicy ze Stowarzyszenia „Oszukana wieś” podczas forum w Jasionce obrzucili jajami ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka i komisarza Janusza Wojciechowskiego. Krzyczeli w ich kierunku "Judasze" i "Złodzieje".

Rolnicy obrzucili jajami komisarza Wojciechowskiego i ministra Kowalczyka

Rolnicy ze Stowarzyszenia „Oszukana wieś” znów wyrazili swoje niezadowolenie z braku działań rządu. Podczas obrad V Europejskiego Forum Rolniczego, które rozpoczęło się dziś w Jasionce wygwizdali ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka i komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Obrzucili ich także jajami i skandowali pod ich adresem hasła „Judasze” i "Złodzieje". Interweniowała policja.

Rolnicy zaprotestowali w ten sposób przeciwko nadmiernemu importowi zbóż z Ukrainy, który destabilizuje rynek i mocno obniża ceny skupu. Domagali się także dymisji wicepremiera. 

- Wojciechowski i Kowalczyk nie mają moralnego prawa zabierać głosu na Podkarpaciu - krzyczeli rolnicy.

Prowadzący forum zaapelował o spokój i obiecał, że udzieli głosu protestującym rolnikom.  

"Oszukana Wieś" rozpoczęła manifestację tuż po godz. 14.00. podczas debaty na temat przyszłości rolnictwa europejskiego. Na scenie, poza Kowalczykiem i Wojciechowskim byli także wiceministrowie rolnictwa Czech i Litwy. 

Balazs do rolników: dajcie szansę zgłosić swoje problemy

Do protestujących zwrócił się Artur Balazs, były minister rolnictwa. 

- Dziesięć osób jest innego zdania i chce wywołać awanturę. Tysiące osób chce tego wysłuchać. Jeżeli nie dopuszczono by was do debaty, możecie mieć o to pretensje. Natomiast dajcie szansę zgłosić swoje problemy. Niech minister i komisarz odpowiedzą na nie. Jeżeli nie wypełnią tego, do czego są zobowiązani, wtedy możecie protestować. Taka musi być kolejność - zaznaczył.

W Kielcach rolnicy zablokowali ministra rolnictwa 

To nie pierwsza taka akcja „Oszukanej wsi”. 17 marca rolnicy zablokowali ministrowi Henrykowi Kowalczykowi wejście na Targi AgroTech w Kielcach. Doszło do przepychanek, musiała interweniować policja. 

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. wrzesień 2023 09:41