StoryEditorPieniądze dla rolnika

KRUS: Zgłoszenie wypadku i wniosek o odszkodowanie załatwisz online

12.04.2021., 15:04h
Od dziś rolnicy ubezpieczeni w KRUS mogą zgłaszać wypadek związany z pracą rolniczą za pośrednictwem platformy ePUAP. Ułatwi to składanie wniosku o jednorazowe odszkodowanie z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej lub rolniczą chorobą zawodową.

Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej możliwe także przez ePUAP

Wypadki w rolnictwie to chleb powszedni i chociaż każdy wolałby, aby dochodziło do nich jak najmniej lub nie dochodziło do nich wcale, to niestety tak się nie dzieje. Aby poszkodowanym rolnikom ułatwić zgłaszanie wypadku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego umożliwiła to poprzez Internet.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że udostępniła na platformie ePUAP usługę Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej.

Jak to działa?

W celu skorzystania z formularza zgłoszenia, użytkownik, po zalogowaniu się do ePUAP, powinien:

  1. wpisać w wyszukiwarce słowa: zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej
  2. wybrać sprawę
  3. wypełnić formularz Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej
  4. wskazać w formularzu, do której jednostki: OR KRUS/PT KRUS zgłoszenie ma być przekazane.

Jednorazowe odszkodowanie również online

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje nadto, że również za pośrednictwem sieci, a więc bez wychodzenia z domu rolnicy ubezpieczeni w KRUS mogą za pośrednictwem ePUAP złożyć i wysłać wniosek SR-23 o jednorazowe odszkodowanie z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej lub rolniczą chorobą zawodową.

Michał Czubak
Fot. arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
07. czerwiec 2023 01:00