StoryEditorWypadki

Kuriozalne zderzenie 2 ciągników na prostej drodze

07.10.2021., 18:10h
W Jabłonowie (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do zderzenia dwóch ciągników rolniczych. Jeden jeszcze wjechał w ogrodzenie posesji. Wiadomo już, dlaczego doszło do zderzenia pojazdów.

W Jabłonowie zderzyły się dwa ciągniki rolnicze

Do zderzenia ciągników doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 października). Doszło do niego w Jabłonowie (woj. warmińsko-mazurskie). Oba ciągniki poruszały się z przyczepami i za kierownicą obu z nich przebywali młodzi, bo niespełna 30-letni traktorzyści.

Zderzenie traktorów to skutek nieudanego manewru wymijania.

Obaj traktorzyści byli… pijani

Skierowana na miejsce policja szybko ustaliła okoliczności zdarzenia i jego przyczyny. Tutaj niewątpliwie pierwsze skrzypce grał alkohol buzujący w organizmie zarówno jednego, jak i drugiego z traktorzystów.

Kierujący ciągnikiem marki Fendt, 27-latek z powiatu mławskiego w wyniku zderzenia pojazdów stracił panowanie nad ciągnikiem, doprowadzając do uszkodzenia ogrodzenia pobliskiej posesji. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Poszkodowany w kolizji traktorzysta, 24-letni mieszkaniec również powiatu mławskiego także znajdował się pod wpływem alkoholu. Tutaj mężczyzna „wydmuchał” ponad 1,5 promila.

Obaj traktorzyści stracili uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Obaj także trafią przed sąd.

Pod Gostyniem zderzyły się 2 ciągniki

Do podobnego wypadku doszło niedawno - 14 września 2021 roku - pod Gostyniem. Tam też doszło do wypadku dwóch ciągników. Jeden z nich, wraz z przyczepą wyładowaną obornikiem, przewrócił się do rowu. 

Do wywrotki doszło w momencie wymijania się ciągników. 50-letni kierowca podczas manewru wymijania się z innym ciągnikiem rolniczym, zjechał na prawe pobocze. Pobocze okazało się być bardziej strome niż rolnik sądził. Stracił panowanie nad traktorem i wraz z obornikiem przewrócił się na bok. Ciągnik został na drodze, a przyczepa stoczyła się do rowu.

Policja apeluje – nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu!

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. Policja uczula i prosi, żeby reagować.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu zagrażamy swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

– Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! – apeluje kom. Damian Wroczyński z małopolskiej policji.

– Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Staraj się powstrzymać od pościgów za nietrzeźwym kierowcom czy zajeżdżaniu mu drogi. Osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się różnie. Często są agresywne i pobudzone. Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał – dodaje policjant.

Michał Czubak
Fot. arch. policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 14:03