fot. KMP Chelm
StoryEditorWypadki

Makabryczna śmierć rolnika. Ciągnik wpadł do rzeki i uwięził 64-latka [FOTO]

15.10.2022., 10:10h
Koszmarna śmierć 64-letniego rolnika. Podczas przejazdu traktorem przez most na rzece, ciągnik spadł do wody i przygniótł rolnika. Ciało wydobyli strażacy, ale na pomoc było już za późno.

Chełm. Makabryczny wypadek ciągnika rolniczego na terenie gminy Siedliszcze

Do wypadku doszło w Woli Korybutowej Pierwszej (woj. lubelskie). Śmiertelny wypadek miał miejsce 14 października około godziny 11. Wówczas do służb ratowniczych wpłynęło zawiadomienie o ciągnik rolniczym, który wpadł do rzeczki i uwięził prowadzącego pojazd rolnika.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym typu Sam z doczepionym wozem 64-latek przejeżdżał przez most na rzece. W pewnej chwili na wzniesieniu pojazd stoczył się do rzeki, gdzie doszło do przygniecenia traktorzysty – relacjonuje kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

7 strażackich zastępów i nurkowie na ratunek rolnikowi

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w rowie znajduje się przewrócony ciągnik rolniczy (tzw. samoróbka), który przygniótł pod sobą kierowcę. Na miejsce działań zadysponowano łącznie 7 zastępów Straży Pożarnej w tym specjalistyczne grupy ratownictwa wodnego i technicznego z Lublina – podaje bryg. Wojciech Chudoba z KM PSP w Chełmie.

Mężczyzna już nie żył w chwili dojazdu służb na miejsce. Prawdopodobnie utonął przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Zlecono sekcję zwłok rolnika, która odpowie śledczym na pytanie, co było konkretną przyczyną zgonu.

Na miejsce ściągnięto specjalistyczną grupę ratownictwa technicznego, która uniosła ciągnik i strażacy mogli wydobyć spod niego ciało 64-latka. W akcji udział brali również nurkowie, którzy przeczesali dno rzeczki, w poszukiwaniu ewentualnych innych poszkodowanych. Nikogo nie znaleziono.

Michał Czubak
Fot. KMP Chełm, KM PSP Chełm

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. czerwiec 2024 00:42