StoryEditorWypadki

Makabryczna śmierć w gospodarstwie pod Koninem. 29-latek wciągnięty przez taśmociąg

02.01.2023., 07:01h
Tragiczny początek roku w Wielkopolsce. W Nowy Rok w Kleczewie pod Koninem, na miejscowej fermie drobiu, doszło do śmiertelnego wypadku. Na miejscu zginął 29-letni mężczyzna.

Konin. Śmierć na fermie drobiu w Kleczewie

Do śmiertelnego wypadku doszło w Nowy Rok w Kleczewie pod Koninem (woj. wielkopolskie). Zdarzenie miało miejsce na terenie fermy drobiu. Służby ratownicze zostały o wypadku powiadomione około godziny 9 rano. Z pierwszej informacji, jakie otrzymały, wynikało, że 29-latek został wciągnięty przez taśmociąg.

Policja przedstawia inną wersje wydarzeń

29-letniego mężczyznę, który nie dawał oznak życia, zauważyli jego współpracownicy. To oni wezwali służby na miejsce wypadku. Z relacji rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wyłania się inny obraz przebiegu wypadku.

Wg informacji ze strony policji, 29-latek podczas usuwania pomiotu kurzego ze zbiornika, wpadł do jego wnętrza i poniósł śmierć na miejscu.

Dogłębne okoliczności wypadku są wyjaśniane. Sprawa prowadzona jest przez prokuraturę oraz Państwową Inspekcję Pracy. Ciało 29-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Ciągnik rolniczy zmiażdżył młodego rolnika. 20-latek trafił do szpitala

To kolejny tragiczny wypadek w rolnictwie w ostatnim czasie w tych okolicach. Służby ratunkowe  5 października 2022 roku około godziny 13.30. Na miejsce udał się naziemny zespół ratownictwa medycznego oraz zastęp OSP Żebry. Gdy strażacy dotarli do zmiażdżonego mężczyzny, zajmowali się nim już medycy z pogotowia, który polecili ochotnikom zabezpieczenie miejsca lądowania helikoptera LPR.

Następnie po wylądowaniu medycznego śmigłowca pomogli przetransportować go do helikoptera. Z obrażeniami ciała został on zabrany do jednego ze szpitali.

Okoliczności wypadku wskazują na nieszczęśliwy wypadek, w którym ciągnik rolniczy 20-letniego rolnika przygniótł do ściany budynku gospodarczego

Michał Czubak
Fot. policja archiwum
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 20:50