StoryEditorWypadki

MAKABRYCZNE odkrycie na polu pod Płońskiem. Rolnik natychmiast wezwał policję

21.03.2023., 15:03h
Policja w Płońsku (woj. mazowieckie) prowadzi postępowanie w związku z druzgocącym odkryciem, jakiego na swoim polu dokonał jeden z rolników ze wsi Wola. Do mrożącego krew w żyłach odkrycia doszło 18 marca.

Płońsk. Podczas obchodu pola rolnik trafił na makabryczne znalezisko

W minioną sobotę 18 marca policja w Płońsku (woj. mazowieckie) została poinformowana o przykrym znalezisku, jakie zostało ujawnione na jednym z pół w miejscowości Wola. Rankiem, około godziny 10, miejscowy rolnik wykonujący prace w polu, podczas obchodu pola, zauważył coś, co go mocno zaniepokoiło. Po bliższej ekspertyzie stwierdził, że to… ludzkie szczątki w stanie rozkładu.

Natychmiast powiadomił odpowiednie służby.

Policja prowadzi sprawę, a prokuratura nadzoruje

Na miejsce skierowano patrol policji z Płońska oraz śledczych, którzy zbierali materiał dowodowy. Po oględzinach miejsca odkrycia zwłok jak i samego ciała ustalono jego płeć – było to ciało mężczyzny. Denat nie posiadał przy sobie dokumentów. Nie wiadomo również, jaka była przyczyna śmierci. Ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Lokalne media informują o zaginionym

Wg lokalnych mediów ciało to zaginiony od grudnia minionego roku 54-letni mieszkaniec wsi Stobiecin. Policja na ten moment nie potwierdza tych informacji, wskazując na konieczność uzyskania wyników badań DNA, by definitywnie potwierdzić lub wykluczyć tę teorię.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2023 07:26